Millet gereğini yapar

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in Aydın mitinginde Adnan Menderes ve 1960 İhtilalini anmadan geçmesini “Millet gereğini yapacaktır” sözleriyle yorumladı.

28 Mayıs 2018 - 19:24 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler Uluslararası 2’inci Darbe Sempozyumu Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlendi. Sempozyuma katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.
MİLLETİMİZİN DİKKATİ
Akşener’in Aydın’daki mitinginde Adnan Menderes’i anmadan ve 1960 İhtilalini lanetlemeden geçmesine tepki gösteren Bakan Zeybekçi, “Akşener’in darbeyi lanetlememesi ve Adnan Menderes’i anmamasına milletimiz dikkat etmiş. Milletimiz bunu hafızasına almış. Vatandaşımız bunun gereğini yapacaktır” dedi.
“GEREKEN CEVABI VERİLECEĞİNE İNANIYORUM”
Atatürk Düşünce Derneği’nin (ADD) meşru hükümete karşı yapılmış olan ve sonunda Adnan Menderes’in idam edildiği 27 Mayıs Darbesi’ni öven bir paylaşımda bulunmasıyla ilgili olarak da konuşan Bakan Zeybekçi, “Bu dernek çatısı altında Atatürk’ün adı bu şekilde kirletiliyorsa, suistimal ediliyorsa, 27 Mayıs’ı haklı gösteren ve destekleyen yaklaşım içinde bulunuluyorsa, milletin iradesi, basın, medya ve Türkiye’deki diğer sivil toplum kuruluşları hadlerini bildirecek, gereğini yapacak, gereken cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort