Milletin suyunu kesip suçu Büyükşehir’e yüklemişler

Nazilli’ye bağlı İsabeyli Mahallesinde bulunan özel bir firmanın, kaynakların yetersiz olduğunu gerekçe gösterip 32 çeşmeden akan kaynak sularını kendi dolum tesislerine yönlendirdiği belirtildi. Bu yönde bir açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri, gerçeğin çarpıtılarak vatandaşın mağdur edildiğini kaydetti.

reklam
27 Haziran 2016 0
reklam

Devir paylaştırma komisyonu tarafından Nazilli Belediyesine devredilen İsabeyli’deki kaynak sularının kesilmesi büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

Son günlerde, söz konusu kesintinin ASKİ tarafından yapıldığına dair yürütülen propaganda üzerine bir açıklama yayınlayan Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, bazı gerçeklerin kasıtlı olarak çarpıtılıp sorumluların gizlenmeye çalışıldığı iddiasında bulundu.

 haberici-01

KAYNAKLARI SU FABRİKASI KESMİŞ

İsabeyli Mahallesinde bulunan vatandaşların durumu ASKİ’ye bildirmesi üzerine harekete geçen uzmanların yaptığı araştırmada, kesintinin gerçek nedeninin bölgedeki özel su fabrikasından kaynaklandığı belirtilirken, yayınlanan açıklamada söz konusu gelişme hakkında şu ifadelere yer verildi; “İlimiz Nazilli İlçesi İsabeyli Mahallesinde doğal kaynak suyu dağıtımı yapan 32 adet çeşme bulunmakta olup; çeşmelerin su aldığı kaynaklar Devir Paylaştırma Komisyonu tarafından Nazilli Belediyesi’ne devredilmiştir.

Nazilli Belediyesi ve yine Nazilli Belediyesi’ne devredilen ve Nazilli Belediyesince özel bir şirkete kiralanan su fabrikası, su kaynaklarının yetmediğinden bahisle 32 adet çeşmenin suyunu kesmiştir. Sonrasında tarafımızca yapılan çalışmalar sonucunda su kesintisi sona erdirilmiştir. Belirtilen çeşmelerdeki suyun kesilmesi hususunda kurumumuzun bir dahli bulunmamaktadır.

Su kaynakları ve su fabrikasının tarafımıza devri için gerekli hukuki müracaatlar yapılmış olup açmış olduğumuz davalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam