Milyonluk satışa tepki

Yenipazar Karacaören Mahallesi’ndeki dev arazinin, Belediye Başkanı Zafer Savcı’nın imzasıyla 1 milyon 350 bin TL ile satışa çıkarılmasına vatandaşlar tepki gösteriyor

25 Kasım 2018 - 19:59 0
reklam
reklam

Yenipazar Belediye Başkanı Zafer Savcı’nın, Karacaören Mahallesi’ndeki 134 bin 512 metrekarelik arazinin 1 milyon 350 bin lira çıkış bedeliyle ihale edileceğini açıklaması tepkilere neden oldu. Belediyenin sosyal medya hesabından 30 Kasım Cuma Günü ihale için başvuru yapılabileceği duyurulurken, bazı vatandaşların yorumlarıyla tepki koyduğu görüldü. Vatandaşlar Başkan Savcı’nın mahallelerine yeterli hizmeti götürmediğini iddia ederek “Hem hizmet etmiyorsun, yetmiyor bir de mahallenin arazilerini ne yüzle satıyorsun” yorumunda bulundu. “Hizmet etmiyor, yer satıyor” diyerek başkan Savcıyı topa tutan mahalleli, sosyal medya hesapları üzerinden “Ne yaptın ki Karacaören’e mahallenin mülkiyetlerini satıyorsun? Yaptığın hiçbir şey yok ama satışlar hız kesmiyor. Başkan köyün yolunu bilmez, gelmiş bir de köyün tarlasını satacakmış. Helal olsun! Yaptığın düğün salonunun parasını ödeyeceğiz diye mi satıyorsunuz? Ayıp!” diyerek adeta sitem etti.
DÜĞÜN SALONU BİLE YOK
Beş yıllık görev süresi içinde Karacaören’e bir düğün salonu dahi yapamadığı ifade edilen Zafer Savcı’yı adeta eleştiri yağmuruna tutan mahalleli, “5 yılda 800 nüfuslu, 270 haneli mahallemize 5 adet çöp konteyneri getirildi. O çöp konteynerleri de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan talep edilip mahallemize getirildi. Çöpler belediyede çalışan İŞKUR işçileri olduğu dönemde 10 günde bir, olmadığı dönemde ise 2 ayda bir toplandı. Aydın’ın bütün yerleşim yerlerinde küçüğünden büyüğüne her mahallede düğün salonu bulunurken, bizim mahallemize bir tane bile düğün salonu yapılmadı. Halbuki mahallemiz Zafer Savcı’ya en çok oy veren mahallelerden biri. Böyle olmasına rağmen hizmet alamamak gerçekten üzücü” ifadelerini kullandı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam