Kadına atılan tekme Nazilli’de kınandı!

CHP Nazilli Kadın Kolları, İstanbul’da Kurban Bayramı’nın ilk günü halk otobüsünde mini şort giydiği gerekçesiyle suratına tekme atılan Ayşegül Terzi’ye yapılan saldırıyı kınadı.

reklam
21 Eylül 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Kadın Kolları Başkanı Serpin Kıntaş, basın açıklaması yaptı.
Parti binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, Gençlik Kolları Başkanı Uğur Onat, çok sayıda partili ve basın mensupları katıldı.
Kıntaş, şort giydiği gerekçesiyle saldırıya uğrayan hemşireye sahip çıkarak, çirkin saldırıyı kınadı.

123
Serpin Kıntaş düzenlenen basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;
Değerli Basın Mensupları,
Bayramın birinci günü, bindiği belediye otobüsünde, kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan, sözlü ve fiziksel saldırıyı, şiddetle KINIYORUZ…
Ayşegül Terzi, mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak, kadına şiddetin doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin, son kurbanlarından biridir.
Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir.Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir.
14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık, Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak, kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır.
Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir.
Adalet önünde, hak arama yolunda yalnız değilsin Ayşegül…
Biz kadın erkek eşitliğinin, Laik, Çağdaş ve Demokratik bir toplumun en temel belirleyici unsuru olduğuna inanmaya ve mücadelesini vermeye devam edeceğiz…
Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi,
“Kadın Gülerse, Toplum Güler”
Kadınlar için özgürlük ve adalet Cumhuriyet Halk Partisi ile gelecek…

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Örgütü yapılan basın açıklamasının ardından kadın erkek eşitliğinin önemini vurgulayıp hep birlikte fotoğraf çektirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam