Minikler farkındalık oluşturdu

İlkokul öğrencileri, Kütüphane Haftası kapsamında trende kitap okudu. Farkındalık oluşturmaya çalışan minik öğrenciler yolculukları boyunca kitaplarını ellerinden bırakmadı.

27 Mart 2018 - 13:24 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü önderliğinde Kütüphane Haftasında farkındalık oluşturmak için Efeler Cumhuriyet İlkokulu 2. ve 3. sınıf öğrencileri trende kitap okudu. Etkinliğe, Aydın Vali Yardımcısı Ediz Sürücü, Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz, TCDD Taşımacılık A.Ş Bölge Koordinatörü Habil Emir, Aydın Gar Müdürü Osman Gider, öğretmenler ve 60 öğrenci katıldı.
Aydın Gar’ından Denizli-Söke trenine binen 60 öğrenci, Söke Garı’na kadar kitap okudu. Seyahat boyunca çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Söke Garı’ndan dönüş yolunda da okumaya devam eden öğrenciler kitapla dolu bir gün geçirdi
“KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANALIM”
Çocuklarla birlikte yolculuk yapan Aydın Vali Yardımcısı Ediz Sürücü, “Bugün farklı bir etkinlik yapalım istedik. Devlet Demir Yolları Bölge Müdürlüğü ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü koordinesinde ‘Trende Kitap Okuyoruz’ etkinliği düzenledik. Çocuklarımıza, boş zamanları ve seyahatleri değerlendirme etkinliği olarak kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçladık” dedi.
“GENÇLER FARKINDALIK OLUŞTURUYOR”
Hayatta kitabın her yerde olması gerektiğini söyleyen Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Yılmaz ise, “Bugün bu güzel gençlerimiz trende kitap okuyor. Kitap bizim hayatımızda her yerde olmalı. Bunu göstermek için çocuklarımızla birlikteyiz. Bu etkinliğe destek veren Aydın Valiliğimiz başka olmak üzere kurum kuruluşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam