Minikler geleneksel çocuk oyunlarında yarıştılar

Nazilli’de Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü İlkokullar Arası Fiziksel Etkinlik ve Çocuk Oyunları, 30 okulun katılımıyla Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

17 Nisan 2018 - 11:37 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri kapsamında Nazilli’deki ilkokul ve ortaokul öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlkokullar Arası Fiziksel Etkinlik ve Çocuk Oyunları etkinliğinde birbiriyle yarıştı. Yarışmaya 30 okul katıldı. Öğrenciler, ilk olarak okullarında kurdukları takımlarda kendi aralarında karşılaştı. Dereceye giren takımlar, Nazilli Kapalı Spor Salonunda düzenlenen final müsabakalarında 1.sınıflar çift ayak sıçrama, 2.sınıflar bowling, 3.sınıflar halat çekme, 4.sınıflar bayrak koşusu, 5.sınıflar mendil kapmaca, 6. Sınıflar fasulye torbası, 7. Sınıflar çemberli iş birliği ve 8. Sınıflar yakan top oyunlarındda birbirine üstünlük kurmak için kıyasıya mücadele etti. Katılımın yüksek olduğu müsabakalar büyük çekişmeye sahne olurken, minik öğrencilerin oyunlar esnasında oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Oyunlarda dereceye giren takımların Nazilli Belediyesi tarafından ödüllendirileceği belirtildi.

“UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ OYUNLARIMIZI HATIRLATIYORUZ”

Gerçekleştirilen yarışmanın amacının dereceye girmek olmadığına dikkat çeken İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Güven Eker, “Çocuklarımıza unutulmaya yüz tutmuş eski oyunlarımızı hatırlatmak. Onların fiziksel olarak etkinlik çerçevesinde geliştirmek. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta bakanalarımız olmak üzere il müdürlerimize öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ DOSTLUK KARDEŞLİK ORTAMI OLUŞTURMAK”

Etkinliğin amacının ilçedeki öğrencileri kaynaştırmak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, “Amacımız öğrencilerimizde dostluk, kardeşilik milli birlik, beraberlik ve rekabte duygusunu geliştirmek. Oluşan dostluk arkadaşlık ikliminin biz kendi yaşantımızdan gördüğümüz gibi ömür boyu süreceğini ümit ediyorum. Bu anlamda amacımıza ulaşacağımızı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam