MÜBEV’e turist akını

Didim Belediyesi tarafından restore edilerek kent müzesi haline dönüştürülen Yoran Mübadele ve Anı Evi, dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ziyaretçi akınına uğradı.

12 Haziran 2019 - 14:40 0
reklam

Didim Belediyesi tarafından tarihi Apollon Tapınağı etrafında bu yıl ilki düzenlenen Apollon Takı Festivali büyük ilgi gördü. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği festivalin yanı sıra Didim Belediyesi tarafından restore edilerek kent müzesi haline dönüştürülen Yoran Mübadele ve Anı Evi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi. Ziyaretçiler, Türk-Yunan nüfus mübadelesi, Yoran mübadilleri ve Didim’in kent belleği ile ilgili görüntüleri izleyerek evi gezme fırsatı buldu.

“DİDİMLİ HANIMLAR ÜRETİYOR”
Öte yandan festivali organize ederek ilçe tanıtımına katkı sağlayacak yeni bir işe daha imza attıklarını belirten Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Didimli hanımlarımız bu konuda çok fazla gayretli ve üretiyorlar. Apollon Tapınağı’nın tanıtımına katkı sunmak, hanımların da el emeklerinin ekonomik olarak geri dönüşünü sağlamak adına bu etkinliği düzenledik. Bu yıl bunu tutturabilirsek gelecek yıl da devamını düşünebiliriz. Didim halkının buna katılım sağlaması ve ilgi göstermesi de önemli. Bu noktada bu festivalin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-