Muhtar’dan Büyükşehir’e tepki: Onlar büyük, biz küçüğüz

Burası, Efeler’in en merkezi ve kalabalık mahallelerinden biri olan Meşrutiyet Mahallesi. Yolları köstebek yuvası gibi, çukurdan tümsekten geçilmiyor. Mahallenin en büyük parkında ise self servis mecburiyeti çoğu yaşlı ve emekli müdavimlerini zorda bırakıyor. Halk ekmek yetersiz ve parkın önündeki satış noktasında değil, içeride satılıyor. Satış noktası boş duruyor. Mahalleyle ilgili sıkıntılarını Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkililerine anlattıklarında ciddiye alınmadıklarını kaydeden Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Özdağ, “Biz bir şey dediğimizde amirlik taslıyorlar. Kimse bizi ciddiye almıyor. ‘Gelin, bakın’ dediğimizde ilgilenmiyorlar. Onlar büyük, biz küçüğüz” diyor.

14 Mayıs 2018 - 18:26 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Efeler’e bağlı Meşrutiyet Mahallesi Muhtarı Hüseyin Özdağ, mahallenin sorunlarını ve taleplerini Manşet Aydın Gazetesi’ne anlattı.
Muhtar Özdağ, mahallede en büyük sorunu Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İsmet Sezgin Parkı’nda yaşadıklarını söyledi. İsmet Sezgin Parkı’nın 80 yıllık bir tarihi olduğunu, ancak gereken değerin verilmediğini belirten Özdağ, “Burada hizmet sıkıntısı var. Kimse gelip ilgilenmiyor. Parkla ilgili sıkıntılarımızı yetkililere iletiyoruz, fakat bizi ciddiye almıyorlar” dedi.

“BURASI EMEKLİ MAHALLESİ”

Mahallede yaşayan vatandaşların çoğunun emekli olduğunu ve İsmet Sezgin Parkı’nda zaman geçirdiklerini kaydeden Muhtar Özdağ, “Burası emekli mahallesi. Mahallede yaşayan çoğu vatandaşımız emekli ve yaşlı. Kendileri gidip yiyecek, içecek alamıyorlar. Geçenlerde biri çay almaya giderken merdivenlerden düştü. Burada self servis kaldırılmalı. Tuvaletler de dışarıdan kilitli. Yaşlılar, içeriye girmekte zorlanıyor. Ciddi bir sıkıntı var” diye konuştu.

“ÇADIR İSTİYORUZ”

Parkın içinde bulunan alanda güneşten korunmak için çadır istediklerini de belirten Özdağ, şu ifadeleri kullandı: “Parkta oturulan alanlarda vatandaşların güneşten, yağmurdan korunabileceği bir çadır yok. Yetkililere de söylememize rağmen hala yapılmadı. Güneşin altında kendileri oturacaklar mı? Havuz var. Çevresi gölge ancak oraya masa konulmamış. Oralara masa konulmalı, güneşli alanlara da çadır yapılmalı. Burada vatandaşların dinlenebileceği bir ortam yok.”

“HALK EKMEK YETERSİZ”

Mahallede Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa sunulan halk ekmeğin yetersiz olduğunu da ekleyen Muhtar Hüseyin Özdağ, “Yetersiz sayıda gelmesi bir yana, ekmekler parkın önündeki satış noktasında değil, içeride satılıyor. Satış noktası boş duruyor. Yine mahallede yaşlılar daha fazla olduğu için, merdivenlerden çıkıp ekmek almaya gitmekte sıkıntı yaşıyorlar” dedi.

“YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI”

Özdağ, mahallenin bir diğer sorununun da yollar olduğunu söyledi.
Çeşitli sebeplerle yolların yapılıp, tekrar kazıldığını kaydeden muhtar, “Yollarımız köstebek yuvası. Her yerde çukur var. Taşeron işçiler gelip yapıyor, sonra kontrol edilmiyor. Çok sayıda kaldırımda ve yol ortasında çukur var. Akşam yaşlı bir vatandaşımız buralardan geçmeye kalksa, düşme ihtimali çok yüksek” diye konuştu.

“ONLAR BÜYÜK, BİZ KÜÇÜĞÜZ”

Mahalleyle ilgili sıkıntılarını Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkililerine anlattıklarında ciddiye alınmadıklarını kaydeden Özdağ, “Biz bir şey dediğimizde amirlik taslıyorlar. Kimse bizi ciddiye almıyor. ‘Gelin, bakın’ dediğimizde ilgilenmiyorlar. Onlar büyük, biz küçüğüz” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort