Muşlu öğrenciler Didim’i gezdi!

“Biz Anadolu’yuz” projesi kapsamında Muş’tan Aydın’a gelen 50 öğrenci, Didim’deki Apollon Tapınağı ve Milet Antik Kenti’ni gezdi.”Biz Anadolu’yuz” projesi kapsamında Aydın’da ağırlanan Muşlu öğrenciler, Didim’de tarihi yerleri gezdi.

12 Mayıs 2018 - 14:54 0
reklam
reklam

Muş’tan gelen 50 öğrenci, önce binlerce yıllık tarihe sahip Apollon Tapınağı’na götürüldü.  Tarihi tapınağı hayranlıkla izleyen öğrenciler, daha sonra Altınkum’da deniz turuna çıktı.
Öğrencilerden çoğu hayatlarında ilk kez uçağa bindiklerini ve deniz gördüklerini söyledi.
Aydın Valiliği Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Hakan Bacalıkaya, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Aydın’a 11’inci öğrenci kafilesinin geldiğini belirtti. Bacalıkaya, “Bugüne kadar 950 öğrenci Muş’tan, 250 öğrenci de Tunceli ilimizden olmak üzere, toplam bin 200 öğrenciyi Aydın’da misafir ettik. Aydın’ın tarihi ve kültürel yerlerini gezdirdik. Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in talimatları doğrultusunda hazırlanan gezi programını tamamladık. Projemiz 15 Mayıs’ta bitiyor” dedi.
Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, öğrencileri yalnız bırakmazken 1 saatlik deniz turunun ardından öğrenciler Kuşadası’na gitmek üzere ilçeden ayrıldı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam