Mustafa Savaş müjdeyi verdi

AK Parti MKYK üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, çıkarılacak torba yasa ile vadesi geçmiş bütün borçların yapılandırılacağını, vergi borcu olan yatırımcı, girişimci, emekli, esnaf ve öğrencilerin rahatlayacağını söyledi.

05 Mayıs 2018 - 16:48 0
reklam
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, yeni torba yasa ile ilgili açıklama yaptı.

Toplumun büyük bölümünü ilgilendiren, vergi borçlarının yapılandırılması, emekliye ikramiye verilmesi ve birçok kalemi kapsayan paketin TBMM Plan Bütçe Komisyonundan geçtiğini hatırlatan Savaş, “Paket en kısa zamanda genel kurulda görüşülerek yasalaşacak. Bu kapsamda vergi borcu ile ilgili yapılandırma, 31 Mart 2018’den önceki bütün dönemlere ait borçları kapsamaktadır. Vadesi geçmiş bütün borçlar yapılandırılacak; yatırımcı, girişimci, emekli, esnaf ve öğrenci başta olmak üzere tüm vergi borcunu ödeyemeyen vatandaşımıza ödeme kolaylığı getirdik” dedi.

PAKET NELERİ KAPSIYOR?
Gecikmiş vergi alacakları ve sosyal güvenlik prim alacaklarının da yapılandırılacağının altını çizen Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Paketin kapsamında, vergi ve vergi cezası borçları, sosyal güvenlik primleri, gümrük vergileri, idari para cezaları, belediyelerin atık su alacakları, katı atık ücretleri, öğrencilerimizin kredi borçları, kamuya ait arazileri kullananlar ile turizm yatırımcılarının ecrimisil borçları var. Vatandaşımız borcunun aslını ödeyecek, faizleri yerine de enflasyon (üfe) oranında ödeme yapmış olacak. Bugün vergi dairelerinin vatandaşlarla binlerce davaları var, dolayısıyla vatandaşlarımız müracaat ederlerse dava safhasında olan bütün meselelerini de çözme imkanına da kavuşmuş olacak.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam