Müşteri Kapma Kavgası

Turizmde yaşanan durgunluk esnafları birbirine düşürdü. Muğla’nın Bodrum ilçesinde alışveriş yapan turistleri kapmak isteyen çalışanlar arasında tartışma çıktı. Yakınları da devreye girince tartışma bir anda taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Savaş alanına dönen meydanda 50 kişi birbirine girdi. Kavgada 16 kişi yaralandı, 28 kişi gözaltına alındı.

reklam
19 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Gümbet Mahallesi Ayaz Caddesinde yabancı turistleri dükkanlarına çekmek isteyen 2 gurup arasında bir anda kavga çıktı. Dükkan önünde konfeksiyon ve takı eşyaları bulunan 2 mağazanın bir süredir kavgalı oldukları öğrenildi. Dünyaca ünlü sokaklardan biri olan Gümbet barlar sokağında çıkan kavgayı yerli ve yabancı turistler şaşkın bakışlar arasında izledi. Turistlerin gözü önünde dövüşen 2 gurup ortalığı adeta savaş alanına döndürdü. Polis çevrede bulunan vatandaşları ve turistleri bölgeden uzaklaştırırken, olayın büyümemesi için Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü çevrede güvenlik önlemleri aldı.

52cb01dc-84a9-4ac9-a7b0-6bc1cc1876a7

POLİSE DİRENDİLER

Uzun süre polise güçlük çıkaran iki gruba polis biber gazı ile müdahale etti. Polise direnen 28 kişi gözaltına alındı. Kavgada yaralananlar, bölgeye gelen ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

fb9af021-e708-4b82-acbf-e18655974453

ESNAF KAVGAYI SEZONUN KÖTÜ GİDİŞİNE BAĞLADI

Akraba oldukları öğrenilen iki grubun kavgasına şahit olan diğer esnaflar ise turizm sezonunun kötü geçmesi nedeniyle iş yapamayan esnafların çok gergin ve stresli olduğunu dile getirdi.  Geçtiğimiz yılın bu dönemlerinde yapılan satış ile bu yıl yapılan satış arasında dağlar kadar fark olduğunu ifade eden esnaflar kavganın tamamen ekonomik kaygılardan kaynaklandığını söyledi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam