NAZ NAZ ALTYAPIDA ÇIĞIR AÇTI

Nazilli Belediyespor, kulüp tarihinin 50. yılında her anlamda yeni yapılanmaya girdi. Tesisleşme konusunda önemli adımlar atan siyah inciler, altyapı takımlarının başına futbolun içinden gelmiş profesyonel isimleri getirdi.

reklam
05 Ağustos 2016 0
reklam

123
Eşref ÖZBAĞCI&Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Nazilli Belediyespor Altyapı hocalarıyla yaptığımız röportaj serisinin ilk konuğu Gürhan Sönmez. Uzun süredir camianın içinde olan ve çeşitli görevlerde bulunan Sönmez, altyapıda yaşanan değişimin çok faydalı olacağını düşünüyor. İşte Gürhan hocayla yaptığımız röportaj sizlerle:

GÜRHAN SÖNMEZ / U19 TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ

Nazilli Belediyespor’un her kademesinde görev yapan isimlerden birisi Gürhan hoca. 1995 yılında geldiği siyah beyazlı kulübün 5 yıl formasını giyen Sönmez, “ 21 yıldır Nazilli’de yaşıyorum. 2004 yılından itibaren, yani 12 yıldır antrenörlük yapıyorum. Bu dönemde her kademede görev yaptım. Bunun dışında pilot takımımız olan Yıldızgücüspor’da görev yaptım. Nerede görev verildiyse elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Şimdi altyapıda böyle bir görev verildi. Güzel bir ekip oluştu. Uzun zamandır altyapıda sorunlar yaşanıyordu ama bu yıl çok güzel bir sezon geçireceğimize ben inanıyorum. Kulüp başkanımız Murat Kaplan’ın da altyapıya bakış akışı oldukça iyi. Bugüne kadar olmayan şeyler olabilir, daha iyi olabilir. Yeni tesisimizin yapımı devam ediyor. O tesisin tamamlanması altyapı için büyük bir önem oluşturuyor. Bu tesislerimizden profesyonel takım tesislerine geçecek olmamız altyapı için bir başlangıç olacak. Daha güzel günler bekliyor bence Nazillispor altyapısını önümüzdeki yıllarda.

1234
Altyapıdan A Takıma oyuncu çıkarmak için çalışmalarımıza başladık. Elimizden geldiğince oyuncularımıza yardım olup yol göstereceğiz. Oyuncularımız da daha fazla çalışıp orayı hak etmek için, eksiklerini gidermeleri gerektiğinin bilincinde olması lazım. Yukarıya çıkmak hem kolay hem de bir o kadar zor. Doğru işleri yapan, doğru çalışan, doğru hareket eden kişilikli, ahlaklı oyuncular grubu zamanı gelince hak ettiği yere geliyor zaten. Bizim de ilk amacımız önce ahlaklı, kişilikli oyuncular yetiştirmek. Elimizde bulunan oyuncular içinde bu şansı en iyi şekilde değerlendiren, en doğruları yapan bu çalışmaların meyvelerini yiyecek. Bizden daha çok oyuncularımızın çalışması gerekiyor. Biz onlara yol gösterici olacağız. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız onlar için” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam