NAZ NAZ ALTYAPIDA ÇIĞIR AÇTI

Nazilli Belediyespor’un kanayan yaralarından biriydi altyapı. Siyah beyazlı kulübün yöneticileri altyapıya önem vererek kulübün geleceği adına müthiş atılımlar yaptı.

reklam
06 Ağustos 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI-Mustafa ÇELİK-Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Geçtiğimiz sezon tesisleşme anlamında atılan adımları, U19 ve U13 takımlarının elde ettiği başarılar takip etti. Bu sezon ise daha sezon başlamadan altyapıyla ilgili sorunlar masaya yatırıldı. En büyük adımlardan birisi şüphesiz altyapıyı tamamen futbolun içinden gelmiş profesyonel isimlere teslim etmek oldu.
Aydın Haber Ajansı olarak Nazilli Belediyespor Altyapısı’nda görev alan teknik adamlarla yaptığımız röportaj serisine devam ediyoruz. Sırada 2004-2006 yıllarında Nazillispor’umuzda top oynamış, Fenerbahçe altyapısından yetişen Oktay hocamız var.
123
OKTAY SAYIN / U15 TAKIMI TEKNİK DİREKTÖRÜ
Merhaba Oktay hocam sizi tanıyabilir miyiz?
-35 yaşındayım, İstanbul doğumluyum.
8 sene A Takım dahil Fenerbahçe’de oynadım. Daha sonra Nazilli Belediyespor ve birçok kulüpte profesyonel olarak top oynadım. Nazilli’yi seviyorum. Burada olmaktan çok mutluyum.  Yarı Nazillili sayılırım, çünkü eşim Nazillili. Nazilli’ye top oynayama geldiğimden beri burayla bağlantımı hiç kesmedim. Bu sene U15 Takımını çalıştıracağım.İnşallah profesyonel birikimlerimizi altyapıda çocuklarımıza vererek güzel bir hava yakalayacağız. Amacımız A Takıma oyuncu yetiştirmek. Daha önemlisi iyi bir birey yetiştirmek. Bunun haricinde iyi bir futbolcu yetiştirirsek ne mutlu bizlere. Bugün baktığımızda bütün hocalarımız çeşitli profesyonel kulüplerde oynadılar. İnanın çoğu profesyonel kulüplerde bile bu kadar saha yok. Bazı kulüplerin altyapısındaki oyuncular her şeyi o takımın stadyumunda yapmak zorunda kalıyorlar. Kış döneminde sahaya bir şey olduğu zaman sahaya giremiyorsun. Nazilli’de ise birçok alternatif var. Şimdi yeni bir tesis de yapılıyor. A Takımın kullandığı tesiste altyapıya verildiği zaman çok mükemmel bir şey olacak. Tabi ki her şey bina değil ama bu tür argümanlar çok önemli oyuncu yetiştirme adına. Bunlar sayesinde çok yakın zamanda çok ciddi anlamda oyuncuların yukarıya gideceğine inanıyorum.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam