NAZENDER iftarda buluştu

Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği (NAZENDER), Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde iftar yemeği düzenledi. Dernek üyeleri İftar yemeğinde buluştu.

reklam
27 Haziran 2016 0
reklam

haberiçi 2

Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği, Ahmet Şensan Kültür Merkezi’inde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen iftar yemeğine NAZENDER Derneği Başkanı Tayfun Yazıcı, dernek yönetim kurulu üyeleri, engelli vatandaşlar ve aileleri olmak üzere yaklaşık 200 kişi katıldı. Dualar eşliğinde başlayan iftar yemeğinde konuşma yapan Dernek Başkanı Yazıcı, Engelsiz adlı yeni bir proje çalışması içerisinde olduklarını ve bu projeyle birlikte Nazilli’de yaşayan engellilerin yaşamını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Yazıcı, “ Bundan sonra üyelerimizle birlikte olabilmek için daha birçok organizasyon gerçekleştireceğiz. Derneğimizi büyütmek için kapı kapı dolaşıyoruz. İş adamı, emekli, esnaf olmak üzere katkı sağlamak isteyen her kesimden insanı derneğimize üye yapmak istiyoruz. Amacımız Nazilli’deki tüm engelli kardeşlerimize ulaşmak. Çünkü bizim engelli vatandaşlarımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli nasıl yaşanır, engelli ailelerin çektiği sıkıntılar nelerdir. Bunları hepimizin öğrenmesi gerek.” dedi.
haberiçi 1

İLK HEDEF ENGELLİ OTOBÜSÜ

NAZENDER olarak devletten ve belediyeden hizmet beklemek yerine kendi kendine yeten bir dernek olmayı hedeflediklerini belirten Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği (NAZENDER) Başkanı Tayfun Yazıcı, “İlk hedefimiz tam donanımlı. İlk hedefimiz tam donanımlı bir engelli otobüsü alıp Nazilli’deki tüm engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunmak.  İkinci hedefimiz kamu kuruluşlarında ve özel sektörde çalışan engelli vatandaşlarımızın işlerine gidip gelmesini kolaylaştıracak mini bir servis aracı almak. Üçüncü hedefimiz ise engelsiz köy adında büyük bir kompleks kurmak.” İfadelerini kullandı.

haberiçi3

Öte yandan akülü tekerlekli sandalye araçlarıyla Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Bahtiyar Sürücü ile eşi Özge Sürücü çifti binada rampa ve asansör olmaması sebebiyle zor anlar yaşadılar. Engelli çift yardımsever vatandaşların yardımıyla salona girebildi. İftar yemeği sonrası aynı şekilde dışarıya çıkmak zorunda kalan engelli çift “Gördüğünüz gibi Nazilli’mizde engelli olmak çok zor. Hiçbir yer engelliler düşünülerek tasarlanmamış. Kaldırımlar bile engelli vatandaşlar için uygun değil” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam