Nazilli Ak Parti’de şimdi ne olacak?

AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatının istifasını almak için genel merkez tarafından görevlendirilen Elazığ milletvekili Metin Bulut, yaşanan sıkıntıların daha da büyümemesi için böyle bir karar alındığını belirtti.

reklam
30 Eylül 2016 0
reklam

123-2

Yağmur AŞIK/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Bir süredir parti içinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle genel merkez tarafından yakın takibe alınan AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatının istifası alındı. Kararı tebliğ için genel merkez tarafından görevlendirilen Elazığ milletvekili Metin Bulut, sürece ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cuma namazına gitmek için Nazilli ilçe binasından ayrıldığı sırada, Aydın Haber Ajansı muhabiri Yağmur Aşık’ın sorularını yanıtlayan Bulut, revizyona gideceklerini söyleyerek yeni yönetimin yapılacak temayül sonucu belirleneceğini belirtip şu ifadeleri kullandı; “Bugün teşkilatımızı ziyaret ettik. Teşkilatımızda ufak tefek sıkıntılar vardı. Sıkıntıların daha da büyümemesi için, genel yapının etkilenmemesi için, teşkilatımızda bir revizyona gittik ve arkadaşlarımızın istifalarını aldık. Yeniden değerlendireceğiz, yeniden güncelleyeceğiz. İstifalarını almış olduğumuz arkadaşlarımızın bir kısmı belki devam edecek belki devam etmeyecek.

1234

Belki mevcut ilçe başkanımızla devam edeceğiz belki başka bir arayış içinde olacağız. Buna ilçe teşkilatımızdaki kimse de itiraz etmedi. Neticede herkes teşkilatta göreve talip olurken bu işi dava bilinciyle dava şuuruyla kabul ettiği için hiç kimse kişisel menfaatini kollamak ve korumak amacıyla burada değil. En yakın zaman içerisinde teşkilatımızı korumak adına Aydın koordinatör milletvekilimiz gelecek, burada bir temayül yapacağız.  İlçe başkanımızın kim olacağıyla alakalı bir temayül yapacağız. Üç ya da dört tane ismi genel merkezimize davet edip oradan yeni bir yetkilendirmeyle önce teşkilat başkanımızı belirleyeceğiz, ilçe başkanımızı belirleyeceğiz. Onu belirledikten sonra yine koordinatör milletvekili arkadaşımız gelecek. Burada ilçe yönetim kurulu üyelerinin hepsini yine temayülle alacağız, böyle yeni bir yöntem belirledik. Ben Nazillimiz açısından hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam