Nazilli Belediye Meydanında ne yapılıyor?

Nazilli’de süren değişim ve dönüşüm çalışmaları hızla devam ediyor. İlçenin birçok mahallesinde yapılan yenileme ve düzenleme çalışmalarından sonra ilçenin kalbi olan Belediye Meydanında da yenileme ve düzenleme çalışmalarına başlandı.

reklam
28 Eylül 2016 0
reklam

123

Nazilli Belediyesi karşısında bulunan mevcut alan üzerinde yenileme düzenleme çalışmaları Nazilli Belediyesi tarafından başlatıldı. Nazilli Belediyesi Proje ve Etüt Birimi tarafından mevcut alanın genel dokusunu bozmadan düzenlenen proje gereği alanda dekoratif değişiklikler yapılacak.  Şehrin en kalabalık ve sürekli sirkülasyon halinde olan meydanında eskiyen özelliğini yitirmiş parke taşları tamamen sökülerek renkli dekoratif taşlar ile kaplanacak. Daha fazla yeşil alan oluşturulacak alanda mevcut Abide ve anıtların da bakımları yapılacak. Çalışmaların başlatıldığı alanda öncelikle güvenlik tedbirleri alınarak alanın tüm etrafı saç tenteler ile kaplandı. Etrafı kapalı alanda nasıl bir çalışma yapıldığı halk tarafından merak konusu olan meydandaki çalışmalar tamamen bitirildikten sonra yenilenmiş hali ile halkın hizmetine sunulacak.

1234

Nazilli şehir merkezinde, üzerinde birçok yaya akışını bulunduran ve 1800 m² taş kaplı alan ile 720 m² yeşil alana sahip belediye meydanının düzenlemesi yapılarak vatandaşın hizmetine sunulacağını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık;  “Nazilli Belediye Meydanı yenileniyor. Belediye meydanında deforme olup özelliğini yitirmiş olan ve büyük çoğunluğu kırık durumda bulunan kaplama malzemeleri değiştirilerek yerine renkli dekoratif kaplama malzemeleri döşenecek. Yaya sirkülâsyonunu olumlu yönde etkileyecek ve yeşil alan miktarını arttıracak tasarımsal değişiklikler yapılacak. Ayrıca modern bir aydınlatma ve sulama sistemi ile daha güzel bir görünüm ve daha sistemli bir bakım sağlanacaktır” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam