Nazilli bu çocuğu arıyor!

Askerlik yaparken sosyal medyada tanışıp dini nikahla evlendikten sonra ayrıldığı 21 yaşındaki Kader Ş.’nin, 13 aylık kızları Irmak’ı kaçırdığını savunan gözü yaşlı baba Soner Çelebi, evladının başına kötü bir şey gelmesinden korktuğunu söyleyip yetkililerden yardım istedi. Eski eşinin kendisinden önce birlikte olduğu birinden evlilik dışı bir çocuğu daha olduğunu söyleyen Çelebi, emniyete giderek şikâyetçi oldu.

reklam
24 Haziran 2016 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan Soner Çelebi, askerlik yaptığı sırada facebook üzerinden tanışıp dini nikahla evlendikten yaklaşık bir yıl sonra ayrıldığı Kader Ş.’nin (21) 13 aylık kızları Irmak’ı komşuya gitme bahanesiyle kaçırdığını ileri sürdü. Emniyete giderek şikayetçi olan gözü yaşlı baba, kızının başına kötü bir şey gelmesinden korktuğunu belirtip herkesten yardım istedi.

123

Sosyal medyada yaptığı duyuruların yanında eski eşi ve kızının resimleri ile üzerinde kendi telefon numarasının bulunduğu el ilanlarını otogar ve şehir merkezinde bulunan direklere yapıştıran Soner Çelebi, kızının burnunda tüttüğünü belirterek şunları söyledi; “ben askerdeyken Kader ile facebook üzerinden tanışıp yazışmaya başladık. Kısa sürede birbirimize karşı bir yakınlaşma oldu. Askerliğimi bitirdiğimde beraber yaşamaya başladık. Resmi nikah ısrarımı kendisi sürekli reddetti.  Bunun üzerine bizde dini nikah kıydık. Kendisini tanıdığımda kader kötü yoldaydı. Yaşantısı belliydi. Nüfustaki adı Kader olduğu halde kendisini Bahar Güneş ismiyle tanıtıyordu. Onu yaşadığı bataklıktan çekip çıkartmak istedim. Zaten benden önce bir başkasıyla evlenmeden yaşamış. Ondan da 3 yaşında bir kızı var. Bütün bunlara rağmen ben kendisini kabul ettim. Defalarca kendisinin başkalarıyla mesajlaşmalarını yakaladım. Her seferinde affettim. Belki düzelir diyerek kendisine şans verdim. Bu birlikteliğimizden Irmak adında bir kızımız oldu. Ama Kader’in gözü hep dışarıdaydı. Birkaç defa evi terk etti ama sonrasında geri döndü. Ben çocuğumuz için kendisine katlandım. Kendisine hep nasihat ettim. En son 13 aylık kızımız Irmak’ı çok özlediğini söyleyip görmek için evimize geldi. Biz ailece kendisine yine iyi davrandık. Bir gece bizde kaldı. Sabahleyin de ‘evlatlık verdiğim çocuğumu görmeye gideceğim’ diyerek yanına Irmak’ı alarak çıktı. Saatler geçtiği halde dönmeyince merak edip aradım. Telefonumu meşgule aldı. Daha sonra bana Irmak’ı beraber götürdüğünü, bunu önceden planladığını belirten bir mesaj yolladı.”

1234

ÇOCUĞUNU EVLATLIK VERİP DEVLETTEN BAKIM PARASI ALDI

21 yaşındaki Kader Ş.’nin kendisinden önce ilişki yaşadığı birisinden 3 yaşında kızı olduğunu, küçük çocuğa bakamadığı için bir ailenin yanına evlatlık verdiğini belirten Soner Çelebi, çıkarcı ve paracı olmakla suçladığı dini nikahlı eski eşi hakkında önemli bir itirafta bulunarak şunları kaydetti; “Kader Ş. İle tanıştığımızda benden önce yine dini nikahla evli olduğunu söylediği birinden küçük bir kızı vardı. O çocuğa bakamadığı için bir aileye evlatlık vermişti ama devletten de her ay çocuk bakım parası alıyordu. Benim çocuğumu da bu nedenle kaçırmış olabilir. Sırf devletten bakım parası almak için Irmak’ı kaçırmış olabilir. Bu kadının yolu yol değil. Kötü bir hayatı var. Çocuğumu perişan edecek. Sabahlara kadar gözlerime uyku girmiyor. Ne olur yardım edin. Ben kızıma bakabilirim. Annem ve babam Irmak’ın üstüne titriyordu.”

13 aylık torunu Irmak’ın kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen babaanne Sevim Çelebi ise oğlunun dini nikahlı eski eşi Kader Ş.’ye ateş püskürdü. Kader Ş.’nin kendi ailesi olmak üzere yakınlarından para çaldığını, ancak gururunu incitmemek için sessiz kaldıklarını ifade eden Sevim Çelebi; “bize Irmak’ı geri getirsin kendisinden başka bir şey istemiyoruz. Torunumu çok özledim. Her gün elbiselerini kokluyorum. Ailece kahrolduk” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

12345

EMNİYET HAREKETE GEÇTİ

Çocuğunu bulmak için üzerinde dini nikahlı eski eşi Kader Ş. İle 13 aylık minik Irmak’ın fotoğrafı ile telefon numarası bulunan el ilanını şehirlerarası otogarı ile şehrin işlek caddelerindeki direklere yapıştıran Soner Çelebi, kızının bulunması için emniyete giderek şikayetçi oldu. Kader Ş.’nin Irmak’ı götürdükten bir süre sonra Arslanlı mahallesinde yaşayan kız kardeşini arayıp İzmir’de olduklarını söylediğini aktaran acılı baba, çocuğunu görenlerin kendisine ulaşmasını istedi.

MİNİK IRMAK’TAN GERİYE BABASININ ÇEKTİĞİ VİDEO VE RESİMLERİ KALDI

Çocuğunun kendisi için canından daha kıymetli olduğunu söylerken gözyaşlarına boğulan acılı baba Soner Çelebi, evlat acısının hiçbir şeye benzemediğini kaydederek elindeki resimlere özlemle baktı. Minik Irmak’ın kendisine çok düşkün olduğunu söyleyerek dini nikahlı eski eşi Kader Ş.’ye seslenen Soner Çelebi; “Kader ne olur çocuğumu geri getir. O daha çok küçük. Onun sağlıklı bir yuvaya ve bakıma ihtiyacı var. Allah’ını seviyorsan bu mübarek Ramazan ayının hürmetine kızımı bana getirirsin” dedi.

 



reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam