Nazilli cezaevinde heyecanlı bekleyiş

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda açıkladığı tahliye kararının ardından mahkûm yakınları Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevi’ne koştu. Tahliye kararını sevinçle karşılayan mahkum yakınları, duydukları memnuniyeti dile getirdi.

reklam
17 Ağustos 2016 0
reklam

123

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında çok sayıda kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamasıyla cezaevlerinin doluluk oranını düşürmek amacıyla çıkarılan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname doğrultusunda ülke genelinde 38 bin kişinin tahliye edileceği bildirildi.

Kararın Resmi Gazete ’de açıklanmasının ardından binlerce kişinin tahliyesine bugün başlanması bekleniyor.

Tahliye kararını öğrenen mahkum yakınları Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevi önünde toplandı.

1234

Cezaevi önünde yakının çıkmasını bekleyen Mithat A. çok mutlu olduklarını belirterek “Bu kararı çıkaranlardan ve devletimizden Allah razı olsun. Oğlumun çıkmasını bekliyorum. İnşallah hayırlısı olur. Affedici olmak büyüklere mahsustur. Allah cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin.” dedi.

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin açıklanmasının ardından cezaevinden çıkacak olan oğlunu karşılamak için Kırşehir’den Nazilli’ye gelen Fatma B., ”Herkes için çok sevinçliyim. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Onun için biz meydanlarda nöbet tuttuk o da bizim yüzümüzü güldürdü.” Diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Oğlunun tahliye olmasını bekleyen Mehmet E. ise, kararın herkes için hayırlı olmasını dileyerek “ Sadece kendim için değil herkes için mutluyum. Bu karar vatanımız ve milletimiz için hayırlı olsun. İnşallah tekrar böyle kötü günler yaşamayız. Yetkililerin aldığı bu kararı saygıyla karşılıyor kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Öte yandan hakkında denetimli serbestlik şartıyla tahliye kararı verilen mahkumların tahliyesinin gece yarısına kadar süreceği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam