Nazilli derin nefes aldı!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde TIR ve kamyonların depolarını boşaltarak akaryakıt hırsızlığı yapan 3 kişilik şebeke, 20 günlük takibin ardından kıskıvrak yakalandı. Hırsızların kullandığı otomobilin içinden çıkanlar ise ‘yok artık’ dedirtti.

22 Şubat 2017 - 22:31 0
reklam

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 20 gündür TIR ve kamyon sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen 3 kişilik akaryakıt çetesi polisin ısrarlı takibi sonucu çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, İzmir’den kiraladıkları otomobille Nazilli’ye gelen 3 kişilik şebeke, gözlerine kestirdikleri araçlara yanaşarak kurdukları düzenekle depolarda bulunan mazotları elli ve yüz kiloluk bidonlara aktardı.

Şikayet üzerine harekete geçen Nazilli polisi, 20 günlük takibin ardından MOBESE ve güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şahısları kıskıvrak yakaladı.

Sorgulanmak üzere emniyete getirilen şebeke üyeleri O.T., Ü.K., A.İ.’nin 8 ayrı araçtan mazot hırsızlığı yaptıkları belirlenirken, kullandıkları otomobilin içinden çıkanlar polisleri bile hayrete düşürdü.

Dört kişilik otomobilin arka koltukları ile bagajına istiflenen ve her biri farklı kilolara sahip 1 buçuk ton kapasiteli 23 adet bidonlar güvenlik güçleri tarafından çıkartılarak yan yana dizildi.

Şahısların yapılan sorgusunda suçlarını itiraf ettikleri, İzmir’in Selçuk ilçesinden Nazilli’ye gelerek gözlerine kestirdikleri TIR ve kamyonların depolarından aktarma yoluyla 7 ton mazot çaldıklarını söyledikleri öğrenildi.

İfadelerinin alınmasından sonra Nazilli Adliyesine getirilip hakim karşısına çıkartılan O.T., Ü.K. ve A.İ., tutuklanarak cezaevine konuldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam