Nazilli Devlet Hastanesinde Sıcak Saatler

HSYK 2. Dairesi tarafından açığa alınan hakim ve savcılardan Nazilli’de görev yapan 2 savcı ve 6 hakim, ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı. Sabah saatlerinde güvenlik güçlerinin nezaretinde hastaneye getirilenler, sağlık raporu işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

reklam
17 Temmuz 2016 0
reklam

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açığa alınan 2 bin 745 savcı ve hakim arasında bulunan Nazilli Adliyesinde görevli 2 savcı ve 6 hakim, dün gece düzenlenen bir operasyonla gözaltına alındı.

Tek tek evlerinden alınıp İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen 2 savcı ve 6 hakim, buradaki işlemlerin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde ikişerli gruplar halinde sağlık raporu almak için Nazilli Devlet Hastanesine sevk edildi.

Güvenlik güçlerinin nezaretinde alınan sağlık raporlarının ardından şahıslar Nazilli Adliyesine getirildi.

Adli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, burada hakim karşısına çıkartılacak Nazilli Cumhuriyet Savcıları S.S. ve S.A. ile Hakimler A.S., H.E.Ş., Ş.T.A., O.Ü., H.Ş. ve İ.Ö. hakkında karar verilecek.

ndh-01

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam