Nazilli Fenerspor’dan Göztepe’ye!

Futbola Nazilli Fenerbahçe futbol okulunda başlayıp , 2013 yılında kurulan Nazilli Fenerspor kulübünde filiz lisansı çıkan Umut BULUT kısa zamanda gösterdiği gelişim ve yeteneğiyle bir çok kulübün dikkatini çekti. Nazilli Fenerspor’un 2015-2016 futbol sezonunda şampiyon olan U14- U15- U16 ve U17 yaş kategorilerinde de oynayan ve bu yaş kategorilerinde ki şampiyonluklarda büyük pay sahibi olan yetenekli futbolcu Göztepe’ye transfer oldu.

reklam
11 Ekim 2016 0
reklam

123

Hüseyin KUYUCAKLIOĞLU-Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ – Transfer konusuyla ilgili bir değerlendirme yapan Nazilli Fenerspor teknik sorumlusu Süleyman KABASAKAL “Bizim kulüp olarak hedefimiz her zaman alt yapıdır. Yetenekli futbolcuyu bulup onlara alt yapı eğitimi verip gelişimlerini daha da ileri götüreceği üst liglere kazandırmaktır. Bizim gibi alt yapı eğitimi veren kulüplerin TFF, profesyonel kulüpler ve yerel yönetimler tarafından desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Maalesef bundan önceki yıllarda profesyonel takım alt yapısına verdiğimiz oyuncular için o takımlara transfer olurken söz verilmesine rağmen hiç destek göremedik. Bu tavır kulüp olarak gerçekten bizi üzmektedir. Bünyemizde her yaş kategorilerinde bir çok yetenekli sporcumuz bulunmaktadır. Sporcumuz Umut BULUT bu anlamda kısa sürede hem fiziksel hem de oyunsal olarak çok iyi bir gelişim göstermiştir. Sporcumuza düşen bundan sonra karakteriyle, özverili bir şekilde çok çalışarak hedefini hep en üst seviyede tutmasıdır. Bunları yapması durumunda Umut BULUT’un yakın zamanda Türk futbolunda adından söz ettireceğine olan inancım tamdır.

Evladımıza bu yolda üstün başarılar diliyorum. Türkiye’nin köklü ve güzide kulüplerinden olan Göztepe A.Ş. spor kulübüne ve alt yapı biriminde görevli arkadaşlara kulübümüz Nazilli Fenerspor’a olan yaklaşımları ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam