Nazilli Kadınları’na belediye desteği

Sosyal medyada örgütlenip 50 bin üyeye ulaşan ‘Nazilli Kadınları’ grubu yaptıkları reçel, tarhana gibi birçok ürünü belediyenin tahsis ettiği stantlardan satışa sunacak.

reklam

06 Kasım 2018 - 12:54 0
reklam

Nazilli Belediyesi, sosyal medyada örgütlenip evlerinde yaptıkları reçel, turşu ve tarhana gibi gıdaların yanı sıra el örgüsü kıyafetleri satışa sunan kadınlara destek olma kararı aldı. Belediye, sivil toplum kuruluşları için hazırlanan ahşap kulübelerden iki adetini 50 bine yakın üyesi bulunan “Nazilli Bayanları” adlı bu gruba tahsis etti. Nazilli Halk Eğitimi Merkezi ile Uğur Mumcu Parkı arasında kalan trafiğe kapalı sokakta geçtiğimiz yıl açılan ‘Sevgi Yolu’ da adı verilen Şehit Mehmet Keklikoğlu Yolu’ndaki özel ahşap satış stantlarından ikisini alan Nazilli Bayanları’nın ilk günkü açılışına Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ile birlikte Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık da katıldı.

4 STANT FAALİYETTE
Açılışta ilk alışverişi Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük eşleri ile birlikte yaparak kadınlara destek oldu. Nazilli Bayanları Yöneticisi Bahar Beşer Deveci, “Bizler ev hanımları olarak 3 yıl öncesinde ‘Nazilli Bayanları’ olarak bir grup açtık. Şimdi 50 bine yakın üyemiz oldu. Birlikte kalabalık bir aile olduk. El işinden, turşularımıza kadar birçok ürünü evde üretip sergilemeye başladık. Nazilli Belediye Başkanımız Haluk Alıcık’a katkılarından dolayı minnettarız ve çok teşekkür ediyoruz. Bize 4 tane stant verdi. Dönüşümlü olarak grubumuzda her gün stantları açık tutmaya çalışacağız” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam