Nazilli Kaymakamı Okur’dan 29 Ekim mesajı!

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

reklam
28 Ekim 2016 0
reklam

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı Okur, mesajında şu ifadelere yer verdi.

123

“Yüce Milletimizin karakterine, hayat felsefesine en uygun ve dünyanın en çağdaş yönetim şekli olan Cumhuriyetimizin 93 yıldönümünü, milletçe büyük bir coşku ve heyecan içinde kutlamanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz

Tarih boyunca, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine sahip olmuş büyük Türk milleti, kaderinin ve kardeşliğinin önüne geçmeye, geleceğini ve geçmişini karartmaya teşebbüs eden tüm planları, tüm projeleri hezimete uğratmıştır.

Tıpkı bugünkü gibi çıkarlarını mukaddesatı olarak gören yabancı hayranları, dış destek ve icazetli hamakat kadroları milletin kararlılığı karşısında duramamış, bağımsızlık ateşini söndürememiştir.

Büyük Atatürk’ün ve O’nun yaktığı ışığın arkasından giden Türk Milletinin, tüm dünyaya örnek bir bağımsızlık mücadelesi vererek şanlı tarihinde ulaştığı en parlak, en muhteşem zirve olan Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet sayesinde Türkiye evrensel değerlerle buluşmuş, insanımızın ufku genişlemiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımız yeni bir dinamizm kazanmıştır.

Bugün bulunduğu bölgede varlığı ile istikrar unsuru olan Türkiye Cumhuriyeti, toplumda tüm kesimlerin eşit ve barış içinde yaşamasını öngören, milli egemenliğe dayalı çağdaş, laik ve demokratik temel üzerine kurulu, çağdaş dünyada yerini almış sosyal bir hukuk devletidir.

Hedefimiz olan Çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için, geldiğimiz noktayı bir son değil bir başlangıç olarak kabul etmeli ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Asker ve Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.” sözünü hafızamızdan asla çıkarmamalıyız.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplulukların da umut kaynağıdır.
Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, sahip olduğu potansiyellerle bölgesinde ve dünyada lider ülke olma kapasitesine sahip kapasitede olması sebebi ile maruz kalabileceği her türlü iç ve dış saldırılar karşısında milletimiz her şeyden önce kendisine, demokrasiye, evrensel hukuka ve devlete inanmaya devam ederek,tek bir bilek ve tek bir yürek olarak en iyi cevabı dün verdi, bugün de vermekte ve gelecekte de verecektir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan ve sınırları şehitlerimizin kanları ile çizilen bu topraklar ve üzerinde kurulu Türkiye Cumhuriyeti hepimizin çabası ve inancı ile sonsuza kadar yaşayacaktır.

Büyük Önder Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyeti emanet ettiği sevgili gençlerimiz Cumhuriyetin anlam ve öneminin idraki içinde milletimizin en büyük gücü olacaktır.

Bu anlamlı gurur gününde tüm Nazillili vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlar Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anarken, bu Bayram coşkusunun dünya durdukça aydınlık ve uygar yarınlarda yeni ufuklarla ve yepyeni umutlarla sürüp gitmesini dilerim.

2023’e doğru dosta düşmana birliğimizi dirliğimizi gösterip, Cumhuriyeti kuran iradeden bir kez daha güç alacağımız Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.”
Sevgi ve saygılarımla

Mehmet OKUR
Nazilli Kaymakamı

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam