Nazilli Lisesi’nde kuyruk çilesi!

Kamu Personeli Seçme Sınavı için kayıt yaptırmak isteyen gençler Nazilli Lisesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu. Başvuruları sisteme girmesi için her katta bir görevlinin olması sıcak havada sıra bekleyen gençleri çileden çıkardı.

reklam
19 Ağustos 2016 2
reklam

123

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında binlerce devlet memurunun açığa alınmasının ardından ümitlenen gençler Kamu Personeli Seçme Sınavına kayıt için Nazilli Lisesi binasında uzun kuyruklar oluşturdu. Adaylar yoğunluk nedeniyle oluşan uzun kuyruklarda sıcak havada beklemek zorunda kaldı. Onlarca kişinin başvurularını sisteme girmek için her katta bir görevlinin olması saatlerce sıra bekleyenleri canından bezdirdi.

1234

KPSS başvurusu için saatlerce sıra bekleyen Mehmet P., kayıt için bekleyenlerin çoğunun iş yerlerinden izin alarak buraya geldiğini belirterek, “Bu kadar insana 2. Ve 3. Katta sadece 2 görevli verilmiş. Vatandaşlara sıcakta eziyet çektiriyorlar” diyerek duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

Öte yandan başvurular, 24 Ağustos 2016 tarihine kadar ÖSYM’nin internet adresinden alınmaya devam edecek. KPSS ön lisans sınavı 22 Ekim, ortaöğretim sınavı ise 23 Ekim’de yapılacak. Sınav sonuçları 10 Kasım’da açıklanacak. Adaylar, başvurularını ÖSYM’nin internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek yapabilir.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

mehmet semerci

bizde gittik bu nazilli lisesine 2 tane beceriksiz işten anlamayan kişi görevlendirilmiş birde isabeyli kampüse gittik oradaki görevlide kendini beğenmiş havasından yanına varılmıyo allah yardım etsin herkese.

Hakkı

Valla ne diyeyim osym ais.osym.gov.tr adresinden 2 dakikada kendim hallettim. Sıra falan beklemedim. Gençler interneti sadece facebooktan ibaret zannettiği için sıra beklemeye mecburlar.

reklam

reklam