NAZİLLİ MAVİ’Yİ SEVDİ

Nazilli Ticaret Odası seçimleri, altı aylık ertelemenin ardından yoğun ve heyecanlı katılımla yapıldı.

01 Nisan 2018 - 23:07 0
reklam
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-Nazilli Mevcut başkan Nuri Arslan, ağırlığını AK Partili iş adamları ve onların destekçileri karşısında tarihi bir zafer elde ederek koltuğunu korudu. Mavi ve beyaz listenin yarıştığı seçimi, 11 grupta önde çıkan Nuri Arslan’ın ekibi kazandı. Gürcan Ertürk ve Vahit Aysan’ın başını çektiği beyaz liste ise sadece 1 grupta sonuç aldı.

Sonucu merakla beklenen Nazilli Ticaret Odası seçimleri altı aylık ertelemenin ardından yapıldı. Sabah 09,00’da başlayan oy verme işlemi akşam 17,00’de sona erdi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı seçimlerde oy kullanacakların dinlenmeleri için Ticaret Odasının önüne mavi-beyaz renklerden oluşan çadırlar konuldu, bistro masalarda çay ikramında bulunuldu. Nuri Arslan oy kullanacakları kapıda karşıladı. Gürcan Ertürk, Ali Ertürk ve Vahit Aysan ise merdivenlerde durmayı tercih ederek beyaz gruba oy kullanacakları karşıladı. AK Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ali Güçlü’de bu ekibin yanında durup gelenlere oy kullanacakları salona kadar eşlik etti.

NURİ ARSLAN VE GÜRDAL YÜZÜGÜLER EZDİ GEÇTİ
Ticaret Odası Başkanı seçildiği 2013 yılından bugüne kadar ortaya koyduğu proje ve eserlerle Nazilli’ye modern bir yönetim binası ile çok amaçlı konferans salonunun yanında gelir getirici işletmeler kazandıran Nuri Arslan ve Oda Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, disiplinli ve üyeleri kucaklayan yönetim anlayışıyla seçime hazırlandı. Her türlü polemik ve çekişmenin uzağında kalmayı tercih ederek 1 Nisan seçimlerine hazırlanan Arslan ve Yüzügüler ikilisi, kendilerine destek veren ekipleri sayesinde ipi göğüsleyen taraf oldu.

1489 KİŞİ OY KULLANDI
4 yıl sürecek yeni yönetimi belirlemek için sandık başına gelen toplam 1489 kişi, Ticaret Odası başkanını seçmek için oy kullandı. 12 meslek komitesinin kıyasıya yarıştığı seçimin heyecanı sandıkların açılmasıyla yerini meraka bıraktı. Oylar sayıldıkça Ticaret Odasının girişinde bekleyen beyaz liste temsilcilerinin alanı terk ettiği görüldü. Çekişmeli geçmesi beklenen seçimin galibi ezici üstünlükle Nuri Arslan oldu. 12 komiteden 11’ini kazanan mavi listeye karşılık beyaz liste, Vahit Aysan’ın yarıştığı 12. Meslek komitesini kazanarak teselli buldu. Açıklanan sonuçlara göre sayılan 1489 oyun 981’ini Nuri Arslan’ın mavi listesi, 500’ünü ise Gürcan Ertürk ve Vahit Aysan’ın önderliğindeki beyaz liste aldı. 8 oy ise geçersiz sayıldı. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla ticaret odasının önü, nuri Arslan ve Gürdal yüzügüler’i destekleyenlerin sevinç gösterilerine sahne oldu. Arslan ve Yüzügüler, yaptıkları açıklamada kendilerini destekleyenlere teşekkür ederek çalışmaya devam mesajı verdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam