Nazilli polisi gizli depoyu buldu!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılacaklarını anlayan Özel Fatih Sultan Lisesi yöneticilerinin okula ait malzemeleri yeni sanayi sitesinde bir depoya sakladıkları öğrenildi. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerin ortaya çıkardığı depoda, çok sayıda bilgisayar ve bunlara ait harddisk ile büro ve okul malzemeleri ele geçirildi.

reklam
30 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Tüm Türkiye’nin dehşetle izlediği 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantısı olduğundan şüphelenilen birçok iş adamı ve kamu görevlisinin tutuklanma endişesiyle izini kaybettirdiği öğrenildi.

Bunun yanında, Gülen Cemaatiyle ilişkisi herkesçe bilinen bazı özel okullarında darbe gecesinin sabahında ayrı bir telaş içine girdiği anlaşıldı.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde faaliyette olan Özel Fatih Sultan Lisesi yöneticilerinin, darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından kapatılacaklarını anlayarak, okulda bulunan malzemelerin tamamına yakınını bir depoya kaçırdığı ortaya çıktı.

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, bir ihbar üzerine Yeni Sanayi Mahallesi 1006 sokakta bulunan ve bir süpermarkete ait olduğu belirtilen depoya baskın düzenledi. Yaklaşık 30 güvenlik görevlisinin katıldığı baskında, Özel Fatih Sultan Lisesinden kaçırıldığı belirtilen çok sayıda bilgisayar ve bunlara ait harddisc ile mobilya ve okul malzemeleri ele geçirildi.

Gece 22.00 sularında gerçekleşen depo baskınında Mal Müdürlüğüne bağlı ekiplerde hazır bulunarak envanter sayımı gerçekleştirdi. Depoda ele geçirilen yaklaşık 16 bilgisayar kasasında bulunan harddiscler, uzmanlar eşliğinde sökülüp incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Bu arada, edinilen bilgiye göre, baskın düzenlenen deponun, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine konulan düğün salonu sahibi İsmail Y’ye ait olduğu ileri sürüldü.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam