Nazilli Polisi her yerde bu aracı arıyor!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde sabah saatlerinde aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 20 kişilik bir grup Suriyeliyi, Hürriyet Caddesi belediye meydanı yakınlarında bıraktığı ve akşam saatlerinde Atatürk Parkı’ndan topladığı ihbar edilen siyah minibüs emniyet güçleri tarafından takibe alındı.

reklam
13 Haziran 2016 0
reklam

123

Emre SARITEKNECİ/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli’nin en işlek caddelerinde ve sokaklarında birçok Suriyelinin dilenmesi son günlerde ilçede yaşayanların şikayetine neden oldu.

Suriyelilerin günün en işlek olduğu saatlerde Uzun Çarşı dahil olmak üzere birçok yerde dilenmesi hem polisi hem de esnafları bezdirdi.

Bazı görgü tanıkları, siyah renkli bir minibüsün, aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 20 kadar Suriyeliyi, Hürriyet Caddesine bıraktığı ve akşam saatlerinde Atatürk Parkından topladığını iddia etti.

Vatandaşların söz konusu olayı polise bildirmesi üzerine emniyet güçleri aracın yakalanması için çalışma başlattı.

Öte yandan edinilen bilgiye göre kendilerini Suriyeli olarak tanıtan ve vatandaşlara duygu sömürüsü yaparak dilenen şahısların, aslında Şanlıurfa’dan Nazilli’ye gelen ve Arapça bilen Türk vatandaşları olduğu ileri sürüldü.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam