Nazilli Roket’le ısınıyor!

Soğuk havalardan bunalan Nazilli sanayi esnafı, çareyi ‘roket’te buldu. İşadamı ve gazeteci Mehmet Kızılaslan’ın geliştirdiği rokette ısınmak için kullanılmış atık yağ yeterli.

reklam
10 Ocak 2017 2
reklam

Emre SARITEKNECİ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan iş adamı Mehmet Kızılaslan’ın geliştirdiği ısınma aracı ‘roket’ soğuk havalara karşı kurtarıcı vazifesi görüyor.

Nazilli Yeni Sanayi Sitesinde bulunan kendi işyerinde çalışanların ısınması için geliştirdiği ‘roket’’in atık yağların yakılmasıyla çalıştığını belirten Mehmet Kızılaslan, bu sayede maliyet giderlerinin düştüğünü belirtiyor.

Zemine düz bir deposuyla birlikte atık yağların boşaltılmasına yarayan yarı eğimli bir kapak ve alevlerin yükseldiği borudan oluşan basit sistem, üşüyen bedenleri ısıtmakta büyük iş görüyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

nihan kızılaslan

beyin yakıt olarak kullandığı kullanılmış yağı yakıt olarak kullanmak çevre bakanlığı tarafından yasaklanmış ancak geri dönüşüm merkezlerinde kullanılması kanunu varken çevreyi hiçe sayan düşünceyi saygı duymuyorum sizde buna kamuoyu oluşturmakla suç işliyorsunuz.

mehmet

araçlarda emisyon nasıl azaltılır diye uğraşılırken, doğalgaza geçilirken, memleket havayı nasıl zehirlerim diye uğraşıyor. bi de güzel bir şey gibi haber yapılıyor

reklam

reklam