Nazilli teşkilatı başkanını arıyor!

Genel merkez kararıyla istifaları alınan AK Parti Nazilli İlçe yönetimini yeniden revize edeceklerini söyleyen Elazığ milletvekili Metin Bulut’un açıklamasından sonra sürpriz isimler gündeme gelmeye başladı.

reklam
01 Ekim 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-AK Parti Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Elazığ milletvekili Metin Bulut’un Aydın’a gelerek istifalarını aldığı Nazilli teşkilatının yeniden yapılandırılması için düğmeye basıldı.

Dün yaptığı açıklamada ilçe teşkilatında revizyona gideceklerini söyleyerek yeni bir süreci işaret eden Elazığ milletvekili Metin Bulut, yeni başkan ve yönetiminin yapılacak temayül sonucu belirleneceğini belirtmişti. Bu gelişmeden sonra Nazilli’de kimin yeni başkan olacağına dair kulisler hız kazandı.

AK Parti’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 1995 ve 1997 yıllarında Anavatan Partisinde (ANAP) il başkan yardımcılığı ve 2011-2014 arasında AK Parti ilçe başkan yardımcılığı görevlerini yürüten emekli öğretmen ve gazeteci Erdoğan Eker’in adı, yeni ilçe başkanı olarak konuşulanlar arasında geçiyor.

Bunun yanında, Demokrat Parti (DP) içinde güçlü bir isim olarak öne çıkan, 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı Mustafa Acar’ı destekleyen iş adamı Şemsettin Canatan’ın da AK Parti’de aranan yeni ilçe başkanı olduğu belirtiliyor.

Öte yandan, Şu ana kadar açıkça aday olduklarını ilan etmeyen Erdoğan Eker ve Şemsettin Canatan’ın, teklif gelmesi halinde görevden kaçmayacakları bilgisine ulaşıldı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam