Nazilli vaad değil iş istiyor

Yerel seçimlerde sandığa gitmesine az bir zaman kala Nazillili vatandaşların belediye başkan adaylarından ne gibi beklentiler içinde olduklarını sorduk. İlk önce işsizlik sorununun ortadan kaldırılmasını bekleyen Nazilli halkı altyapı ve üstyapı sorunlarının da çözüldüğü daha yaşanılabilir huzurlu bir şehir istiyor.

12 Mart 2019 - 10:01 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Manşet Gazetesi, Nazillili vatandaşların yerel seçimlerden beklentilerini araştırdı. Araştırma sonuçlarına göre 156 binlik nüfusuyla birçok ilden büyük olan Nazilli’de vatandaşların en büyük beklentisi iş imkânlarının artması.

VATANDAŞ EN ÇOK İŞ İSTİYOR
Özellikle Sümerbank Basma Fabrikası’nın kapatılmasının ardından “emekli şehri” damgası yiyen ve nüfusun her geçen gün giderek arttığı kentte vatandaşlar, yerel yöneticilerden ilçeye yeni iş sahaları kazandırmalarını bekliyor.

GELECEĞE YATIRIM
Yerel yöneticilerin memleketin geleceği için yatırım projeleri geliştirmeleri gerektiğini vurgulayan emekli öğretmen Âlim Özdemir, “Boş vaatler değil içi dolu vaatler istiyoruz. Ülkemizde ve dolayısıyla ilçemizde bir geçim sıkıntısı söz konusu. Gençler işsiz. Kooperatifleşmeyle üreticilerin malları değerlenirse bu sorun çözülebilir” dedi.
Pazarlamacı Mutlu Can, daha yaşanabilir bir kent istediğini belirtti: “Sokaklarımızın hali içler acısı. Alt ve üstyapı problemlerinin halledilmesi gerekiyor. Bunun yanında yeni dönemde başkan adaylarından iş sahalarını genişletmelerini bekliyoruz.”

“HUZURLU BİR KENT İSTİYORUM”
Aşçı Cumali Çetin de ilçenin en önemli sorununun işsizlik olduğunu söyleyenlerden. Çetin, “Adaylar seçim öncesi dolaşıyor, vaatlerde bulunuyorlar ama sonrasında hiçbir şey yok. Park ve bahçeyle iş bitmiyor. Nazilli’ye bir yatırım yapılsın ve ilçemiz kalkınsın. 30 yıldır ileriye doğru bir adım atılmadı” diyor.
Huzurlu bir kent istediğini ve bunun için insanların refah seviyelerinin arttırılması gerektiğine vurgu yapan Devlet Demiryolları’nda proje yöneticisi Ömer Sucu, “İşsizlik ve altyapı ilçemizde büyük sorun teşkil ediyor. Adayların öncelikle bu sorunlara eğilmesi lazım. Bunlar çözülürse huzurlu bir kentte yaşamamız mümkün olabilir” ifadelerine yer verdi.

“PAZARDAKİ FİYATLAR DENETLENSİN”
Belediyelerin pazardaki fiyatları denetlemesi gerektiğini ifade eden memur emeklisi Alim Türkoğllu, “Mevcut Belediye Başkanı Haluk Alıcık çalışkan birisi ancak denetleme yok. Pazarda herkes kafasına göre fiyat belirliyor. Bir yerde 5 lira olan pırasa diğer tarafta 7 lira. Bunun önüne geçmek gerekiyor” diye konuştu.

“TRAFİK VE OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLSÜN”
İlçedeki otopark, trafik sorununa değinen harita mühendisi Ertan Çetiner, “Kent dokusunun oluşması gerekiyor. Yollar dar ve sıkışık. Ambulans sireni duyduğumda korkuyorum. Büyük bir köy ve emekli şehri haline geldik. Bu algı kırılmalı. Belediye daha ayakları yere basan bir politika izlemeli” diyerek düşüncelerini ifade etti.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın projelerini olumlu bulduğunu dile getiren anaokulu müdürü Hilal Pamukoğlu da “Nazilli’deki üniversite, otopark ve meydan sorunları tespit edilmiş. Devletin de gücüyle ilçemiz ve Aydın için güzel şeyler olacağına inanıyorum” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-