Nazilli’de 2016-2017 adli yılı düzenlenen törenle açıldı!

Nazilli’de 2016-2017 adli yılı düzenlenen törenle açıldı. Törende Atatürk Anıtına Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Aydın Barosu Temsilciliği tarafından çelenk konulurken, saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu.

reklam
01 Eylül 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Adalet Sarayı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtının önünde, 2016-2017 Adli Yılı açılışı dolayısıyla tören gerçekleştirildi. Ev sahipliğini Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş’ın yaptığı törene, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutan vekili Jandarma Üsteğmen Yalçın Gürenci, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Nazilli Emniyet Müdürü Bünyamin Daştan, Aydın Baro temsilcisi Şükrü Elmalı, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Süleyman Bülbül, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Kalender Savaş Ünal, Cezaevi Müdürü Hasan Savaşcı, hakimler, savcılar, avukatlar ve çok sayıda adliye çalışanı katıldı.

Törene ilk olarak Atatürk Anıtına Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı ve Baro Temsilciliği tarafından çelenk koyulmasıyla başlanırken, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam edildi.

IMG_7397
Törende Aydın Barosunu temsilen Avukat Şükrü Elmalı açılış konuşması yaptı. Nazilli’ye yeni tayini çıkan hakim, savcı ve adliye çalışanlarına hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Aydın Baro Temsilcisi Şükrü Elmalı, Nazilli’de iyi bir çalışma ortamı bulur, Nazilli Adliyesi’nden güzel anılarla ayrılırsınız ifadelerini kullandı. Elmalı, “Her başlangıç yeni bir umut yeni bir heyecan demektir. Yargının güvenilir sonuç verebilmesi, kendi içindeki kurucu unsurların huzurlu ve saygın bir biçimde işlevini yerine getirebilmesine bağlıdır. Yine uygulayıcılarının huzurlu ve fiziksel olarak rahat bir ortamda çalışması önemlidir. Yargının unsurlarının birbirlerine olan saygısı kaybolduğunda adalet eksik kalacaktır” dedi Nazilli Adliyesi kendi dışında Sultanisar, Yenipazar, Kuyucak, Buharkent ilçelerinin de iş yükünü üzerine aldığını ifade eden Şükrü Yıldırım, “Yine ağır cezalık olaylarda Karacasu ve Bozdoğan ilçeleri de buna eklenmektedir. Bütünüyle değerlendirildiğinde iş yükü fazla olan bir adliyedir. Geçmiş dönemde adalet teşkilatımızın işleyişi konusunda Aydın Barosu ve Nazilli Avukatları olarak üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Bu adli yıl içerisinde de biz avukatlar, adalet sisteminin işleyişi için birlikte hareket etmeye hazırız” dedi.

IMG_7405

Avukat Şükrü Elmalı’nın ardından Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, adli yılın açılış konuşmasında “Aziz milletimizin en üst düzeyde layık olduğu adalet hizmetinin gerçekleştirilmesine katkı sağlamayı görev edinen yargı mensupları olarak bizler, görevimizi evrensel hukukun ana ilkelerine, insan haklarına esas alan çağdaş bir anlayışla hızlı ve etkin bir biçimde bir biçimde ifa etmeye kararlıyız. Bu kararlılığımız da her türlü fedakarlığa hazırız. Adaletin hızlı ve etkin bir biçimde uygulanmasındaki kararlı tutumumuz ve bağımsız duruşumuz aziz milletimizin adalete olan güvenini pekiştirecektir. Devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü, milletimizin huzur ve refahını hedef alan terör örgütlerinin her türlü saldırılarına karşı evrensel hukukun ana ilkeleri temelinde insan haklarını esas alan çağdaş bir anlayışla görevini icra eden tüm yargı organlarımız hukuk içerisinde kalarak, gerekli cevabı vermektedir ve vermeye de devam edecektir. Herkesi bu ülkenin bir ferdi olarak vatandaş olmanın sorumluluğu ile hukuk devletine işlerlik kazandırma çabalarına sağduyu ve soğukkanlılıkla katkıda bulunacağına inanıyor, yeni adli yılın yargıdaki sorunların en aza ineceği, adaletin doğru, hızlı ve etkin bir biçimde gerçekleşeceği bir yıl olması umuduyla herkesin yeni adli yılını kutlarım” ifadelerini kullandı.
2016-2017 Adli Yıl açılış töreni konuşmalarının ardından sona erdi. Açılışa katılan protokol üyeleri Nazilli Adalet Sarayı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam