Nazilli’de 27 bin öğrenci karne aldı

Nazilli’de 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi 27 bin 500 öğrenci karne sevinci yaşadı.

14 Haziran 2019 - 16:31 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Aydın’da yaklaşık 180 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Nazilli’de ise okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 94 özel ve resmi kurumlarda toplam 27 bin 500 öğrenci karnesine kavuştu. İlçedeki resmi tören Fen Lisesi’nde yapıldı. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, Şube Müdürü Latif Akgün, Nazilli Fen Lisesi Müdürü Ali Çomruk, Okul Aile Birliği Başkanı Şule Güleken Akbaş karne heyecanına ortak oldu.

Protokol üyeleri temsili olarak 9-A sınıfında karne dağıttı. Karne dağıtımı öncesi konuşan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, tatil boyunca öğrencilerin ellerinden kitaplarını eksik etmemelerini isteyerek, “Kitap en güzel dosttur. Her konuda kitap okumaya çalışın. Kitap okumanın yanında eğlenmeyi de ihmal etmeyin. Nazilli Fen Lisesi ilçenin en iyi okullarından bir tanesi. Siz gençlere çok güveniyoruz. Bu memleketin, ailenizin, ülkenin ve insanlığın sizlerden beklentisi var, sizlere ihtiyacı var. Hepinize başarılar, iyi tatiller” dedi.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan da gençlerin çok önemli olduğunu ve hepsiyle ayrı ayrı gurur duyduklarını ifade ederek iyi bir tatil dönemi geçirmelerini temenni etti. Öte yandan, protokol üyeleri 12’nci sınıfları da ziyaret ederek hafta sonu yapılacak üniversite sınavında başarılar dilediler. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının geçtiğimiz seneye göre 1 hafta önce, yani 9 Eylül’de başlayacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-