Nazilli’de 3 kişi daha gözaltına alındı!

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kast eden darbe girişiminden sonra Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması’na (PDY) yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Nazilli’de aralarında doktor ve öğretmenin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

reklam
23 Temmuz 2016 0
reklam

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın ve ilçelerinde yürütülen operasyon kapsamında, Nazilli’de görev yapan bir doktor ile bir öğretmen ve bir esnaf olmak üzere 3 kişi daha gözaltına alındı.

1

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında gözaltına alınanlar arasında Diş Hastanesinde görevli doktor Doğan A., ile Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesinde Kimya Öğretmenliği yapan Emin H.’nin yanı sıra, Nazilli’de esnaf olarak faaliyette bulunan Erkan K., evlerinden alınarak emniyete götürüldü.

Burada yapılan ilk sorgularının ardından sağlık raporu almak için Nazilli Devlet Hastanesine getirilen şahıslar, soruşturmanın tamamlanması için yeniden emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Burada yapılacak sorgunun ardından Doğan A, ile Emin H. ve Erkan K.’nin adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

2

EŞLERİ DE GÖZALTINA ALINDI

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, gözaltına alınan şahısların eşleri Ulviye H. (51) ile hamile olduğu öğrenilen Erkan K.’nin eşi Hamide K.’de (36) polis tarafından emniyete götürüldü.

Güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan kadınlar arasında Türkan İ. (39) ve Selma D.’nin (45) de bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

3

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam