Nazilli’de 6 yıllık isyan

Nazilli Garında bulunan alt geçitteki çalışmayan engelli asansörleri nedeniyle vatandaş isyan etti. Nazilli Bedensel Engelliler Derneği duruma çözüm bulunması için yetkilileri göreve çağırdı.

13 Ağustos 2018 - 15:41 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli İstasyon Meydanı ile Cumhuriyet Mahallesi’ni birbirine bağlayan alt geçitte 6 yıl önce TCDD tarafından engellilere kolaylık sağlamak için yapılan ancak bir kere dahi kullanılmayan 3 adet engelli asansörü, unutulmaya yüz tuttu. Asansörlerin çalışmamasından dolayı engelli vatandaşlar sitem etti. Dik ve yüksek merdivenleri kullanmakta zorluk çeken vatandaşlar, yetkilileri göreve davet etti.

“DEVLETİN PARASI ÇÖPE ATILIYOR”
Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Alparslan Çoban, “Yaşlılar ve bedensel engelli kardeşlerimiz için buraya bir cihaz kurulmuş. Ancak bu yıllardır çalışmıyor. Engelli vatandaşlarımız buradan inip çıkarken sorun yaşıyorlar. Devletin parası resmen boşa atılmış. Bu asansörler çalışsa insanlar faydalansa güzel olmaz mı? Bir an önce bu asansörler çalıştırılmalı ve hizmete açılmalı” dedi.

“İNSANLAR ZORLUK ÇEKİYOR”
Vatandaşın zorluk yaşadığı alt geçitteki işletme sahibi Ferhat Öğüt, “Devlet Demiryolları bu asansörleri taktı ama 6-7 yıldır çalışmıyor. İnsanlar burada zorluk çektikleri için işyerimize uğramıyor ve ceremesini biz çekiyoruz. Yetkililerden çözüm bekliyoruz.” diye konuştu.

“ENGELLİLERİN ELİNDEN TUTSUNLAR”
Tekerlekli sandalyesi ile merdivenlerden inemeyen 73 yaşındaki Dürdane Çağlayan , “Asansörün bozukluğu nedeniyle demiryolunun karşısına geçmek için burayı kullanamıyorum. Yolumu uzatmak zorunda kalıyorum. Bizler mağdur oluyoruz. Bizim gibi mağdurların elinden tutsunlar.” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-