Nazilli’de bayram telaşı!

Kurban Bayramı’na 1 gün kala Nazilli’de bayram yoğunluğu yaşanıyor. Bayram alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar Uzun Çarşı ve pazarlara akın etti.

20 Ağustos 2018 - 15:49 0
reklam

Kurban Bayramı arefesinde Nazilli’de çarşı ve pazarlarda yoğunluk yaşanıyor. Kentin merkezi Uzun Çarşı’da vatandaşlar, bayram alışverişini yapıyor. Gıdadan giyime, ayakkabıdan hediyelik eşyaya kadar pek çok ürünün bulunabildiği çarşıda baharat, kuruyemiş dükkanları da ilgi görüyor.

BIÇAKÇILAR MESAİDE

Vatandaşlar, kurbanlıklarını kesmek için ihtiyaç duydukları bıçakları temin etmek ve mevcut bıçaklarını bileyletmek için bıçakçılara akın etti. Yaklaşık 1 haftadır mesai harcayan bıçakçıların, arefe gününde yoğunluğu arttı.

Kurban Bayramı’nın yaz dönemine denk gelmesiyle birlikte Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlar, bayramı memleketinde geçirmeyi tercih etti. Gurbetçilerin çarşıya hareketlilik kattığını ifade eden esnaf Mehmet Turan, “Geçtiğimiz yıllara oranla gurbetçilerin sayısı daha fazla. Bu da bizim işlerimize yansıdı. Fiyatlar onlara uygun geldiği için daha çok alışveriş yapıyorlar” dedi.

TATİL İŞLERİ ETKİLEDİ

9 günlük bayram tatilini fırsat bilen bir çok vatandaş, sahil bölgelerine akın edince esnaf etkilendi. Diğer bayramlara oranla işlerin kötü olduğunu ifade eden giyim dükkanı sahibi Sellim Çelik, “Bayram tatili işlerimizi etkiledi. Önceden bayramdan iki gün önce çarşıda yoğunluk olurdu. Bu bayramda arefe olmasına rağmen diğer bayramlara göre yoğunluk az” ifadelerini kullandı.

EMNİYETTEN YOĞUN GÜVENLİK

Öte yandan, Nazilli Emniyet Müdürlüğü, çarşı ve pazarlarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlemlerini arttırdı. 1 hafta öncesinden asayiş uygulamalarına başlayan polis ekipleri, hayvan pazarı ve çarşıda yaşanabilecek dolandırıcılık, hırsızlık, gasp ve sahte para alışverişi olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-