Nazilli’de ‘çadır’ krizi

Aydın Büyükşehir Belediyesinin 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar anısına lokma dökmek için kullandığı çadır krize yol açtı. Hiçbir neden göstermeden çadırın kaldırılmasını isteyen Nazilli Belediyesine ait zabıtalar, kendilerine direnen büyükşehir personeli karşısında geri adım attı. Krizi Nazilli Kaymakamlığı çözdü.

reklam
29 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlar için Nazilli’de lokma döktüren Aydın Büyükşehir Belediyesinin kullandığı çadır krize neden oldu.

Aldıkları talimatı yerine getirmek üzere 5 Eylül Ortaokulu karşısında bulunan çadırı kaldırmaya gelen Nazilli Belediyesine bağlı zabıtalar, Büyükşehir Belediye personelinin direnciyle karşılaştı.

15 Temmuz şehitleri için lokma hayrı yaptıklarını, toplumun kavgaya değil bütünleşmeye ihtiyacı olduğunu söyleyen büyükşehir çalışanlarının söylemlerine rağmen çadırı kaldırmakta direnen Nazilli Belediyesi zabıta ekipleri bu kez de karşılarında güvenlik güçlerini buldu.

1234

VALİLİK DEVREYE GİRDİ

Yaşanan ‘çadır krizi’ karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen vatandaşlar, Nazilli Belediyesi ekiplerine tepki gösterirken durumu polise bildirdi.

Bu esnada, Nazilli Belediyesi Zabıta Müdürü Erkan Taşdemir’in ‘Ne bekliyorsunuz, kaldırın çadırı’ şeklindeki sözleri üzerine harekete geçen belediye işçilerine emniyet güçleri engel olarak durumu kaymakamlığa bildirdi.

Yaklaşık 15 dakikalık beklemenin ardından Valilikten gelen ‘çadır kalabilir’ talimatı üzerine, Nazilli Belediyesine bağlı zabıtalar bölgeden uzaklaştı.

Tüm bunlar yaşanırken çadırın önünden geçen yaşlı bir kadının, “daha 14 gün önce darbeyle bizi bölmeye kalktılar. Nedir bu birbirimize düşmanlık. Herkesin birbirine destek olması gerekirken Nazilli Belediyesinin bu davranışı yakışmadı” şeklindeki sözleri dikkat çekti.reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam