Nazilli’de dev tatbikat!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde gerçekleştirilen arama kurtarma tatbikatı gerçeği aratmadı. Aydın Valiliği AFAD il Müdürlüğü Koordinasyonunda yapılan arama kurtarma tatbikatında hareketli dakikalar yaşandı.

reklam
30 Mayıs 2016 0
reklam

123

Nazilli Belediye meydanında gerçekleştirilen Aydın Valiliği AFAD İl Müdürlüğü Koordinasyonunda gerçekleşen dev arama kurtarma tatbikatını birçok vatandaş gerçek zannederek paniğe kapıldı.  Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu üyesi UMUT Arama Kurtarma Derneği’nin de katıldığı, Türkiye Afet Müdahale planının uygulandığı TAMP saha tatbikatı bu sabah 10:30 sıralarında hareketli dakikalar yaşanmasına sebep verdi.  Tatbikatı; Aydın Vali Yardımcısı Necdet Türker, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir ve çok sayıda vatandaş izledi.

12345

Farklı senaryoların hazırlandığı kurtarma tatbikatına ilgi oldukça büyüktü. Tatbikattan habersiz birçok vatandaş ise gerçek bir operasyon yapıldığını zannederek paniğe kapıldı. Endişeli bakışlarla olan biteni izleyen Nazillili vatandaşlar gerçeği sonradan anladı.

1234

Tatbikatta, Deprem, tahliye, trafik kazası, sabotaj gibi birçok konunun yanı sıra Nazilli Belediye binasında ve Sena Öğrenci Yurdu’nda ise yaralı tahliyeleri gerçekleşti. Senaryo gereği İtfaiye merdivenleriyle indirilen yaralı öğrenciler, UMKE ve 112 ekiplerinin yardımıyla ambulanslara alındı. Bu sırada meydanda kaza yapan 2 araçtaki sıkışan 2 kişi de kurtarıldı. AFAD ekiplerinin koordinasyonunda yapılan tatbikat, herhangi bir aksaklık yaşanmadan sona erdi.

123456

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam