Nazilli’de ‘garaj’ krizi!

Eski köy garajının İstanbul merkezli bir firmaya ihale edilmesinin ardından baş gösteren ‘garaj’ krizi, vatandaşı canından bezdirdi. Özellikle Perşembe günleri yaşanan karmaşada minibüs duraklarını bulmakta zorlananlar Nazilli Belediyesine tepki gösterdi.

reklam
18 Ağustos 2016 1
reklam

123

Emre Sarıtekneci / Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediyesi tarafından ‘gelir temin etme’ gerekçesiyle İstanbul merkezli Yeni Yapı firmasına ihale edilen ve yerine çok katlı binalar düşünülen köy garajının katlı otoparkın altına alınması vatandaşı ve minibüs esnafını çileden çıkardı.

Haftanın 6 günü Perşembe Pazarı kurulan katlı otoparkın altında, 1 gün de Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi çevresinde yolcu beklediklerini söyleyen minibüsçüler müşteri kaybettiklerini savundu.
Vatandaş cephesinde yaşanan kafa karışıklığı ise çileye dönüştü. Yıllarca alıştıkları köy garajının katlı otoparka alınmasına alışamadıklarını söyleyenler, Perşembe günleri ‘garaj’ yeri aramaktan kafalarının karıştığını, ayrıca bu durumun içinden çıkılmaz bir hal aldığını belirtiyor.

4

SEYYAR KÖY GARAJI
Perşembe günleri alışveriş yapmak için Nazilli’ye geldiklerini söyleyen birçok vatandaş katlı otoparkta köy minibüslerini göremeyince şaşkına döndü. Vatandaşların bir kısmı eski köy garajına giderek minibüs ararken, bir kısmı da Perşembe günü hizmet verilen alanı bulmaya çalıştı.

Minibüs şoförleri ve vatandaşlar yaşananlar karşısında isyan ederek “seyyar köy garajı”na tepki gösterdi.

Maddi olarak büyük kayba uğradıklarını öne süren minibüs şoförleri, müşterilerin kendilerini bulmakta zorlandığı belirterek yetkililerden yardım istedi.

Şoförler ayrıca, mağdur edildikleri yetmezmiş gibi, Büyükşehir Belediyesi görevlilerince kendilerinden otopark ücreti alındığı iddia ederek tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan Aydın Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından köy minibüsleri için 23 Nisan Çocuk Parkı üzerinde bulunan Sağlık Caddesi ve Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının bulunduğu 90 Sokağı tahsis ettiği, ancak bunun Nazilli Belediyesi’nin köy garajı sorumluları tarafından kabul edilmediği öğrenildi.

VİDEO HABER: 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Akın

Nazilli rant pazarına cevirenlere yazıklar olsun. Bugün oradan geçerken az daha kalsa kaza yapıyordum. Garajin perşembe günü orada olduğunu bilmeden girdim ama az kalsa geri geri çıkmakta olan minibuse carpacaktim. Hafta içi dahi yoğun trafiğe sahip bir caddeye köy garajı diyerek taşınan minibüs sürücülerine Allah kolaylık versin.

reklam

reklam