Nazilli’de gazeteciye saldırı!

CHP Nazilli ilçe teşkilatının düzenlediği dayanışma gecesinde, Eray Gökçe isimli gazetecinin bıçaklı saldırıya uğradı ileri sürüldü. Gazeteci karakola giderek saldırgandan şikayetçi oldu.

reklam
04 Haziran 2016 0
reklam

CHP'NİN ETKİNLİĞİNDE GAZETECİYE BIÇAKLI SALDIRI BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİ KARAKOLA GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Aydın’ın Nazilli içesinde CHP ilçe örgütü yemekli dayanışma etkinliği düzenledi. CHP’den Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Mustafa Balbay gibi isimlerinde katıldığı gecede, Nazilli’de görevli bir gazeteci iddiaya göre kendini bilmez bir şahıs tarafından bıçakla tehdit edildi. Gece sonunda karakola giden gazeteci Gökçe, kendisine bıçakla tehditte bulunan kişiden şikâyetçi oldu.

Nazilli’nin Dallıca mahallesinde CHP ilçe örgütünün gerçekleştirdiği birlik ve dayanışma yemeğine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Aydın milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Metin Lüftü Baydar, Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP’li belediye başkanlar ve parti üyeleri katıldı.
CHP'NİN ETKİNLİĞİNDE GAZETECİYE BIÇAKLI SALDIRI BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN GAZETECİ KARAKOLA GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinliği takip eden gazeteci Eray Gökçe yanına gelen ve alkollü olduğu ileri sürülen B.D. isimli bir partili tarafından tehdit edildi. B.D. gazeteci Eray Gökçe’ye “Sen kimsin? Gazeteciysen buradan uzak dur” diyerek, işini yapan Gökçe’yi eliyle itekledi. Tartışmanın büyümesi üzerine yanındaki bıçağı çıkartan B.D. Gökçe’yi tehdit etti. Gökçe ilçe jandarma komutanlığına giderek saldırgan şahıstan şikayetçi oldu.

 

Eray Gökçe, “Etkinlikte işimi yaptığım sırada yanıma gelen E.D., önce bir şeyler söyledi ve ardından beni eliyle ittirdi. Yanındaki tanımadığım bir şahıs da beni tartaklamaya çalıştı. ‘Ben gazeteciyim ve davetliyim’ dememe rağmen, B.D. elindeki çakıyla üzerime yürüdü. Beni yaralamaya çalıştı. Ben kendimi savundum ve kaçtım. Daha sonra orada bulunan davetliler araya girdi ve olayı sakinleştirdi. Sadece işimi yaparken hayati tehlike atlattım” sözlerini kaydetti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam