Nazilli’de Geceyarısı Kalabalık Akın Etti

Nazilli’de hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle dondurma satışlarında patlama yaşandı. Vatandaşlar dondurma almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

reklam
20 Haziran 2016 0
reklam

123

Eşref Özbağcı/ Aydın Haber Ajansı- NAZİLLİ- Havaların ısınmasıyla birlikte yaz aylarının olmazsa olmazı dondurma görücüye çıktı. Daha çok çocukların sabırsızlıkla beklediği dondurmaya yediden yetmişe herkes ilgi gösterdi. Nazilli’de yaptığı dondurmanın kalitesinden yıllardır ödün vermeyen,  Seheryeli Dondurma  35 yıldır insanları serinletiyor.  İşletme sahibi Yusuf Bilgen, “Yaz aylarında vatandaşlar dondurmaya yoğun ilgi gösteriyor Seheryeli Dondurma olarak 35 yıldır Nazilli’de hizmet veriyoruz. Bu zamana kadar kalitemizden hiç taviz vermedik. Dondurmamızda hiçbir katkı maddesi yoktur” dedi.

1234

BİR SEZONDA 40 TON DONDURMA

Ramazan ayında gündüzleri oruç tutan vatandaşlar akşamları serinlemek için dondurma ve kar helvasına yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle ordu caddesi üzerinde bulunan Seheryeli Dondurma’yı tercih eden vatandaşlar işletme önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. 1994 yılından bu yana Ali Molla iş hanında hizmet verdiklerini belirten Yusuf Bilgen “Dondurmamızı süt, salep ve şekerden yapıyoruz. Hazır dondurmalarda süt tozu kullanılıyor biz ise dondurmalarımızı inek sütü ile yapıyoruz. İşletmemizde sadece iki çeşit dondurma bulunmaktadır. Sütlü ve kakaolu. Buna rağmen bir sezonda yaklaşık 40 ton dondurma satıyoruz. Genellikle külahta dondurmanın tercih edildiği Nazilli’de dondurmamızın tadını bilen müşterilerimizin bir kısmı ise paket yaptırarak evlerinde aileleriyle birlikte yemeyi tercih ediyor Vatandaşların gösterdiği ilgiden oldukça memnunuz “ diyerek sözlerini noktaladı.

Ayrıca Nazilli’de aşırı sıcaklar nedeniyle dondurma satışlarının geçen yıla oranla yüzde 20 artış gösterdiği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam