Nazilli’de gergin 10 saat!

Polis, itfaiye ve ambulans tetikte bekledi. Nazilli’de gergin 10 saat.

13 Mart 2018 - 11:34 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Nazilli’de yaşanan rehine krizi, 10 saat süren gergin bekleyişin ardından sona erdi. Bir süre önce evi terk eden nikahsız eşine, 1.5 yaşındaki oğlunu vermek istemeyen Halil İbrahim K., çocuğu rehin alıp evi yakmakla tehdit etti. Halil İbrahim K., 10 saat süren çalışmanın ardından ikna edilebildi. Olay, Nazilli İlçesi Yeşil Mahalle kanal yolunda pazartesi günü öğle saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Halil İbrahim K.’nın nikahsız yaşadığı eşi geçen günlerde evi terk etti. Genç kadın, Halil İbrahim K.’nın yanında kalan 1.5 yaşındaki çocuğunu almak için pazartesi günü öğle saatlerinde eve geldi. Baba Halil İbrahim K. çocuğunu vermeyince, anne Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğünden yardım istedi. Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü yetkilileri, çocuğu almak için polis eşliğinde yeniden eve geldi. Çocuğunu vermemekte direnen Halil İbrahim K., kendisini kilitlediği evi yakmak istedi.

ÇALIŞMALAR 10 SAAT SÜRDÜ
Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve 112 acil servis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri Halil İbrahim K.’yı ikna etmeye çalışırken itfaiye ekipleri de yangın çıkma ihtimaline karşı tedbirler aldı.  Pencereye çıkan polis ekipleri, Halil İbrahim K.’yı ikna etmek için dil döktü. Cinnet getiren baba tüm çağrıları karşılıksız bıraktı. Nazilli İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir de olay yerine gelerek cinnet getiren adamı ikna etmeye çalıştı.
Yaklaşık 10 saat süren çabaların sonunda, sabaha karşı ikna edilebilen Halil İbrahim K., gözaltına alındı. Çocuk ise Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam