Nazilli’de isyan ettiren yıkım!

Nazilli Uzunçarşı’da gerçekleşen bir yıkım çevredeki esnafı isyan ettirdi. Yeterli sulama yapılmadığı için toz bulutunun kapladığı işyerlerini erken saatte kapatmak zorunda kalanlar belediyeyi suçladı.

reklam
26 Eylül 2016 0
reklam

dsc_0205

Erdal Savaş/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli’nin en kalabalık mahallelerinden Altınaş, Uzunçarşı mevkiinde gerçekleşen bir yıkım, başta çevre esnafı olmak üzere vatandaşları çileden çıkardı.
Yeterli sulamaya yapılmadığı için oluşan toz dumanı yüzünden nefes almakta zorlanan esnaf, alışverişin en yoğun olduğu saatlerde kepenk kapatmak zorunda kaldı.
Yaşanan tablo karşısında Nazilli Belediyesini suçlayan işyeri sahipleri, şikayetlerini bildirmelerine rağmen muhatap alınmadıklarını ileri sürdü.
312 ile 319 sokağın kesiştiği 141 sokaktaki binanın yıkımı esnasında oluşan toz dumanı nedeniyle işyeri ve mallarının zarar gördüğünü söyleyen esnaf, yaşadıkları maddi kaybın karşılanmasını talep etti.

BELEDİYEYE KIZDILAR KEPENK İNDİRDİLER
Sabah saatlerinde başlayan yıkım çalışmasının akşama kadar sürmesi nedeniyle iş yapamadıklarını söyleyen çevredeki esnaf, “Bu nasıl bir yıkım, bu kadar toz toprağa nasıl müsaade edilir, neden bir önlem alınmıyor ve bunlara kim müsaade ediyor” diyerek tepki gösterdi.
Defalarca belediyeyi aramalarına rağmen yıkımın durdurulmadığını kaydeden işyeri sahipleri, “Yıkım işlemini yapanlara önleminizi alın diye gerekli uyarıyı yaptık. Kaç kez aradık, hatta işyerimi bırakıp bizzat kendim zabıtaya giderek şikâyette bulundum. 2-3 zabıta geldi ama hiçbir şey yapmadan geri döndü. Kısa bir süre ara verdikleri yıkıma yeniden başladılar” sözleriyle sitemlerini dile getirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam