Nazilli’de ‘jeotermal’e isyan!

Nazilli’de Bayındır, Eycelli, Şimşelli ve Gedik mahalleleri arasında yapımı planlanan jeotermal santrale muhtarlar isyan etti. 14 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda ‘jeotermale dur’ denildi.

reklam
13 Ekim 2016 0
reklam

123
Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ NAZİLLİ- Aydın’ın Nazilli ilçesinde, Bayındır, Eycelli, Şimşelli ve Gedik mahalleleri arasında yapılması planlanan jeotermal enerji santraline karşı 14 mahalle muhtarı bir araya geldi. Sailer Mahalle Muhtarı Kamil Koç, Apaklar Mahalle Muhtarı Mehmet Apak, Eycelli Mahalle Muhtarı Ramazan Çelik, Ketendere Mahalle Muhtarı Ünal Güngör, Gedikaltı Mahalle Muhtarı Fikret Yaşar, Gedik Mahalle Muhtarı İbrahim İnan, Bağcıllı Mahalle Muhtarı Hasan Güler, Kızıldere Mahalle Muhtarı Ali Peker, Bayındır Mahalle Muhtarı Yüksel Güzel, Bekirler Mahalle Muhtarı Mustafa Budak, Şahinler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Şengül, Hisarcık Mahalle Muhtarı İnan Yıldırım, Sevindikli Mahalle Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık ve Altıntaş Mahalle Muhtarı Şükrü Ustaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Nazilli’ye jeotermal enerji santralinin gelmemesi için ne yapılabileceği konuşuldu.

Jeotermal enerji santralinin çevreye ve toprağa zarar vereceğini söyleyen muhtarlar, özellikle bölgenin başlıca geçim kaynağı olan incirde büyük kayıp vereceklerini dile getirdi. Nasıl bir yol çizeceklerini belirlemek, kamuoyu oluşturmak ve seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını isteyen muhtarlar ilçede jeotermal enerji santralinin kurulmasını istemiyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam