Nazilli’de Malatyalılar dernekleşti

Nazilli Belediye Başkanı Alıcık: “Özellikle bu dönemlerde bu dayanışmaya daha çok ihtiyacımız var.

15 Mayıs 2018 - 22:30 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Nazilli Malatyalı kardeşlerimiz zaten artık buralı. Burada büyüyüp hayatının büyük bölümünü burada geçiriyorlar. Biz kardeşlerimizden çok memnunuz hayırlı olsun.”

Nazilli’de Malatya Kültür ve Dayanışma Derneği törenle ve dualarla açıldı. Zafer Mahallesi Yunus Emre Parkı’nda bulunan dernek binasının açılışına Kaymakam İbrahim Küçük, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşları katıldı.
“BİRBİRİMİZE SAHİP ÇIKMAK İSTEDİK”
Malatya’dan gelen dedelerinden bu yana 50 yıldır Nazilli’de yaşadıklarını belirten Kurucu Başkan Mesut Öztunç, “Bizler burada dünyaya geldik. Ne mutlu babalarımız bizi Müslüman bir Türk evladı olarak yetiştirdi. Çocukluğumuzda yaşadığımız duyguları yavaş yavaş unutmaya başlamıştık. Bu duyguları daha derinden yaşayabilmek için dernek çatısı altında hemşehrilerimizi birleştirmeyi arzu ettik. Birbirimize sahip çıkmak için bu derneği kurduk. Bundan sonra güzel işler yapacağız inşallah. Herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.
“NAZİLLİ’YE DEĞER KATIYORLAR”
Her şehirde Türkiye’nin her yerinden farklı kesimlerin yaşadığını ifade eden Kaymakam İbrahim Küçük, “Bizi bir arada buluşturan ortak paydamız Nazilli. Her nereli olursa olsun buraya gelenler de Nazilli’ye değer katmaya devam ediyor. Malatyalı arkadaşlarımız, siyaset, ekonomi, ticarette, sosyal hayatta, sporda, eğitimde bütün alanlarda görev alıyorlar. Buraya değer katan bu arkadaşlarımızın dernek çatısı altında bir takım hasretlerini gidermesi anlamlı bir olay. İlçemizin daha güzel olması için bu derneklerin birer vesile olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
“MALATYALILAR ARTIK BURALI”
Dayanışmanın ve kardeşliğin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Özellikle bu dönemlerde bu dayanışmaya daha çok ihtiyacımız var. Malatyalı kardeşlerimiz zaten artık buralı. Burada büyüyüp hayatının büyük bölümünü burada geçiriyorlar. Biz kardeşlerimizden çok memnunuz hayırlı olsun” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort