Nazilli’de manifaturacılar bölgeye örnek oldu

Nazilli Manifaturacılar Odası yaptığı çalışmalarla bölgeye örnek olmaya devam ediyor. Odanın üç dönemdir başkanlığını yürüten Hüdai Tosun amaçlarının esnafı kalkındırmak olduğunu belirterek “Gece gündüz demeden üyelerimiz için çabalıyoruz” dedi.

12 Haziran 2019 - 16:25 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Manifaturacılar Odası’nda üç dönemdir başkanlığı sürdüren Hüdai Tosun, 400’e yakın üyesi bulunan odanın işleyişi, manifaturacı esnafının sorun, talep ve görüşlerini anlattı.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ
“24 saat görevimizin başındayız” diyerek üye odaklı bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Tosun, “Amacımız esnafımızın yüzünün gülmesi. Gece gündüz demeden hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Üyelerimiz de Allah’a şükür durumdan çok memnun” diye konuştu.

BÖLGEYE ÖRNEK OLDUK
Dalyan Palas İş Hanı’nı cazibe merkezi haline getirdiklerini ve yaptıkları çalışmalarla bölgeye örnek olduklarını ifade eden Tosun, “İlk olarak Dalyan Palas’a taşındık ve bizi örnek alan Marangozlar Odası, Fırıncılar Odası ve Manavlar Odası da buraya taşındı. Çok güzel bir birliktelik meydana geldi. Bizim burada mülkümüz fazla. Başta Celal Düzgün olmak üzere önceki yönetimlere çok teşekkür ederiz” dedi.

KAYIT DIŞIYLA MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Kayıt dışı esnafla mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Tosun, “Üyelerimizin hakkını gasp ediyorlar. Belediye ve maliye ile birlikte bunları tespit edip hak yemenin önüne geçmeye çalışıyoruz. Dışarıdan gelip, Beşeylül, Uzun Çarşı gibi yerlerde kaçak sergi açanlara göz yummuyoruz. Gördüğümüz anda fotoğraflayıp belediyeye bildiriyoruz. Zabıta ekipleri o vatandaşı bulup cezasını kesip gönderiyor” ifadelerine yer verdi.

ÜYELERİMİZİN EMEĞİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLİYOR
Üye aidatlarını en iyi şekilde değerlendirdiklerine dikkat çeken Tosun, “Üyelerimizin ödediği aidatları boşa çıkarmayarak pasajın alt katından yer aldık. İleriki dönemlerde almaya devam edeceğiz. Tutumlu davranacağız” şeklinde konuştu.

YAYILMA VE DİREK SORUNUMUZ VAR
Manifaturacıların en büyük sorununun Pazar yerlerinde yayılma ve direk sıkıntısı olduğuna dikkat çeken Tosun, “Nazilli ve bölge pazarlarında bu sorun var. Bazı belediyeler duyarlı davranıyorlar. Ama Nazilli içerisinde Pazar yerlerinde direk problemimiz var. Belediyelerimizle bu sorunları çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

DIŞARIDA DEĞER GÖRMEK İSTİYORUZ
Hüdai Tosun, rekabet ortamı nedeniyle Nazilli esnafının para kazanamadığını ifade etti. Dış pazarlarda üvey evlat muamelesi gördüklerini kaydeden Tosun, “Biz dışarıdan gelen esnafa karşı değiliz ama biz de dışarıya gittiğimizde aynı muameleyi görmeliyiz. Bölgemizde düzenli pazar yeri sorunu olduğu için bunlarla karşılaşıyoruz” dedi.

SORUNLARI BİLDİRİYORUZ
Sorunları üst kuruluşu olan birliklere, federasyona, konfederasyona ve Sanayi Ticaret Bakanlığı’na bildirdiklerini vurgulayan Tosun, sıkıntıları çözmek için çabaladıklarını söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-