Nazilli’de muhtarlar tek yürek oldu!

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, Mahalle muhtarları, basın mensupları ve Nazilli halkının katılımıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Çelenk koyma törenin ardından Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Esin Gül’ün mezarı ziyaret edildi.

reklam
19 Ekim 2016 0
reklam

img_8588

Muhtarlar günü vesilesi ile bir araya gelen mahalle muhtarları Nazilli İstasyon Meydanı’ndaki Atatürk Heykeli önüne çelenk bıraktı. Yapılan törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık, mahalle muhtarları ve birçok basın mensubunun katıldığı törende açılış konuşması yapan Açık, ‘’1829 yılından bu yana faaliyet gösteren muhtarlık müessesesi demokrasinin çekirdeğini oluşturmaktadır. Biz muhtarlar olarak halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz’’ diyerek ölen mahalle muhtarlarına rahmet, görevde olanlara ise başarılar diledi.

Törende açıklama yapan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, muhtarların herhangi bir partiye mensup olmadıklarının altını çizerek ‘’ Muhtarlar bizim uç beylerimiz. Hepimizin arkasında bir parti var ama muhtarlar sandığa tek başına girip, öyle çıkıyorlar’’ dedi ve Muhtarlar Gününü kutladı.

Yapılan törenin ardından Türkiye’nin ilk kadın muhtarı Esin Gül’ün mezarı ziyaret edildi. Gül’ün mezarı başında Yasin-i Şerif okuyan Alıcık, tüm ölenlere rahmet diledi.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam