Nazilli’de sıcak havalar vatandaşı bunalttı.

Sıcakların yeniden kendisini hissettirdiği Nazilli’de öğle saatlerinde bastıran sıcak alışverişe çıkan vatandaşları bunalttı. Serinlemek isteyen vatandaşlar, kendilerini gölgeye atarak ya da kapalı yerlerde dinlenmeyi tercih ediyor. Hissedilen sıcaklığın 42 dereceyi bulduğu Nazilli, bu günlerde yılın en sıcak vaktini yaşıyor.

reklam
16 Haziran 2016 0
reklam

123

Mustafa TÜRKAN/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Sıcakların daha da artması beklenen Nazilli’de bunalan vatandaşlar park ve bahçelerdeki gölgelerde dinlendi. Sıcak havaların etkisini sürdürdüğü Nazilli’de termometreler 31 dereceyi gösterirken hissedilen sıcaklık nem ile birlikte 40 derecenin üstüne çıktı. Pazar alışverişine çıkan vatandaşlar buldukları gölgelerde dinlendi.

1234

Sıcak havadan dolayı fenalaşan ve çevredekilerin yardımıyla serin bir yerde dinlendirilen bir vatandaş “Ramazan ayında bu sıcakların bastırması bizi daha çok etkiledi. Havaların serinlemesini bekliyorduk. Tam tersi bir durumla karşılaştık. Zorunlu olmadıkça öğle saatlerinde dışarı çıkmıyoruz ama çıktığımızda da perişan oluyoruz. Ter içinde kalıyoruz” dedi.
Öte yandan Uzun Çarşı’da kurulan Perşembe pazarına çıkan aileler ise serinlemek için mağazalara akın etti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam