Nazilli’de simit zamlandı, ekmeğe zam kapıda

Nazilli’de 1 liradan satılan 80 gramlık simit, 100 grama çıkarılarak 1 lira 50 kuruştan satılmaya başlandı. Artan un fiyatları nedeniyle ekmeğe de zam kapıda.

16 Ağustos 2018 - 12:55 0
reklam
reklam

Nazilli’de simit fiyatı zamlandı. 80 gramı 1 liradan satılan simit 100 grama çıkarılıp, yeni fiyatı 1 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Zam haberini tüketici sabah simit almaya gidince fark etti. Fırıncılar ise artan maliyetler ve döviz kurları nedeniyle zammın kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

“ÇAREMİZ YOKTU”
Dolardaki artışla ithal susam fiyatlarının 7 liradan 20 liraya çıktığına işaret ederek zam yapmanın kaçınılmaz olduğuna işaret eden Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Reşat Oflioğlu, “İstanbul, Ankara gibi illerde 80 gramlık simit 1 lira 25 kuruştu. İthal susamın kilosu 7 liradan 20 liraya çıktı. 10 Ağustos’tan itibaren susamı 3 kat daha yüksek fiyata almaya başladık. Bizim de zam yapmaktan başka çaremiz kalmadı.” dedi.
EKMEĞE ZAM KAPIDA
Un fiyatlarında da bir artış olduğunu ve ilerleyen günlerde ekmeğe da zam geleceğinin sinyalini veren Oflioğlu, “50 kiloluk bir çuval un fiyatı 65 liradan 95 liraya yükseldi.Bir aylık süre içinde una gelen zam değerlendirildiğinde önümüzdeki günlerde ekmeğin de fiyatı zamlanacak. Stoklarımızda 65 liradan aldığımız unu kullanıyoruz ama tükendiğinde ekmeğe zam gelecek” diye konuştu. (DHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam