Nazilli’de tutuklananların isimleri!

Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) mensup askerlerin giriştiği başarısız darbe kalkışmasından sonra başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan 2’si Cumhuriyet Savcısı 6’sı hakim toplam 8 kişi, Nazilli Adliyesinde hakim karşısına çıkartıldı. Mahkeme heyeti akşama kadar süren soruşturma kapsamında 7 kişinin tutuklanmasına karar verdi.

reklam
20 Temmuz 2016 0
reklam

123

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2’si Cumhuriyet Savcısı 6’sı hakim olmak üzere toplam 8 kişi, Nazilli Adliyesinde hakim karşısına çıkartıldı.

 

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ile Terörle Mücadele Şube Amirliği ve Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Amirliğine bağlı 100 güvenlik görevlisinin katıldığı operasyonlarda gözaltına alınan Cumhuriyet Savcıları Serdar Söyler ve Serdar Açıkgöz’ün yanı sıra hakimler Hikmet Emre Şık, Şazime Tuba Açıkgöz, Osman Ünsal, Hayriye Şahin ve İsmail Özcan hakkında tutuklama kararı verildi.

3333

Mahkeme heyeti, Cumhuriyet Savcısı Serdar Söyler ve hakime Ayşe Söyler çiftinin 2 yaşında çocukları olduğunu göz önünde bulundurarak Ayşe Söyler’i serbest bıraktı.

Tutuklama kararının ardından, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Nazilli Devlet Hastanesine getirilen savcı ve hakimlerin cezaevine götürülecekleri belirtildi.

1111

Bu arada, mahkemeden çıkan tutuklama kararının ardından Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevinde bir koğuşun boşaltılarak savcı ve hakimler için bekletildiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde başlayan mahkemeyi adliye dışında umut içinde bekleyen savcı ve hakim yakınları, çıkan tutuklama kararının ardından gözyaşlarına boğuldu.

2222

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam