Nazilli’de utandıran görüntüler!

Nazilli Belediyesi’ne ait olan katlı otopark, adeta açık hava tuvaletine döndü. Perşembe günleri sosyete pazarı olarak kullanılan katlı otoparkın ikinci katı ve merdivenlerindeki manzara içler acısı.

reklam
29 Eylül 2016 0
reklam

dsc_7701

Nazilli’nin katlı otoparkındaki kötü manzara vatandaşları ve esnafı isyan ettirdi. Perşembe günleri birinci katı sosyete pazarı olarak kullanılan katlı otoparkın merdivenlerindeki ve bir üst katındaki manzarayı gören kaçıyor. Vatandaşların ve bazı esnafların katlı otoparkın zemin katında bulunan ücretli tuvaleti kullanmak yerine, tuvalet ihtiyaçlarını merdivenlerde ya da otoparkın ikinci katında gidermeleri Nazilli’ye yakışmayan görüntüleri beraberinde getiriyor. İkinci katın bazı bölümlerinde kokudan durulmuyor.

Nazilli Belediyesi Perşembe günleri katlı otoparkın ikinci katında sergi açan esnaflardan aylık 270 TL alıyor. Zemin katında sergisini açan yaklaşık 150 esnaf ise haftalık 10 TL ödüyor.

Nazilli Belediyesi Perşembe günleri sosyete pazarı olarak kullanılan katlı otoparktaki pazarcı esnafından aylık ortalama 30 bin TL gibi bir gelir elde etmesine rağmen esnafların ücretsiz kullanabileceği herhangi bir WC bulunmaması utanç verici görüntülere sebep oluyor.

İsmini vermek istemeyen bir pazarcı esnafı, “Biz buraya her ay düzenli olarak paramızı ödememize rağmen bu pis kokuyu çekmek zorunda kalıyoruz. Her hafta binlerce insanın girip çıktığı bu yerin daha özenli korunması gerekiyor. Özellikle zabıtadan burayı sürekli kontrol etmesini talep ediyoruz. Hafta içi vatandaşlar, Perşembe günleri ise maalesef bazı pazarcı esnafı arkadaşlarımız tuvaletlerini merdivenlere ya da bir üst kattaki otopark alanına yapıyor. Burada pazarcılar için bir tuvalet bulunmuyor. Esnaflarda sergilerini bırakıp zemin katta bulunan ücretli tuvalet yerini ihtiyaçlarını merdivenleri ve üst katı kullanarak gideriyorlar. Yetkililerden bu konuda çözüm bekliyoruz” dedi.

Öte yandan kokudan durulmayan otoparkın ikinci katında duruma isyan eden bir vatandaşın yazdığı duvar yazısı dikkat çekiyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam